ARSO potrdil, za božič prihaja sneg: Ponekod tudi preko 30 cm snega

Arso je danes dopoldne potrdil, da bomo v božičnem času priča precej razgibanemu vremenskemu dogajanju.

Večji del države bo zajelo sneženje, zaradi novozapadlega snega so širom Slovenije prižgana vremenska opozorila. Na Primorskem bo zapihala močna burja, o večji količini snega opozarja tudi portal Neurje.si.

Danes se bo čez dan povsod pooblačilo, le na območju Alp bo nad okoli 1600 metri nadmorske višine večji del dneva ostalo jasno. Temperature bodo do 5 °C, na Primorskem okoli 10 °C. Podobno vreme bomo imeli tudi jutri, ko bo k nam iznad Sredozemlja dotekal še razmeroma topel in vlažen zrak. V zahodnih in južnih krajih bo občasno deževalo.

Dotok hladnega zraka nad Evropo
Neurje.si, Facebook

Meja sneženja se bo hitro spuščala


Že v noči na sredo se bosta nad našimi kraji združila vpliva sredozemskega ciklona ter prodora polarne zračne mase od severovzhoda. Zaradi frontalen cone se bodo okrepile padavine, zapihal bo severovzhodni veter, na Primorskem pa se bo okrepila burja.

Arso napoveduje, da se bodo padavine od vzhoda razširile nad večji del države, meja sneženja pa se bo hitro spuščala in predvsem v notranjosti Slovenije dosegla tudi nižine. Do noči na četrtek bo po napovedih največ snega zapadlo na širšem območju Pohorja, Gorjancev in Kočevskih gora.

Prav tam lahko v krajih nad nadmorsko višino 500 metrov pričakujemo med 10 in 20 centimetrov debelo snežno odejo, v nižje ležečih krajih pa nekaj manj, saj bo sprva deževalo. Za lepo zimsko pravljico bo poskrbel sneg, ki se bo oprijemal drevja, vendar lahko to povzroči tudi nekaj težav.

Količina novozapadlega snega za božič
Arso
"Verjetnost sneženja bo nekoliko manjša v prevetrenih kotlinah, saj je ob vetrovnem vremenu meja sneženja nekoliko višje kot je ob mirnem ozračju, ko se lahko s taljenjem snežink prizemna plast zraka dodatno ohlaja," so še zapisali pri Arsu v svoji zadnji objavi.

Rahlo sneženje se bo predvsem v vzhodni Sloveniji po napovedih nadaljevalo tudi v noči na četrtek in na božični dan.

Prižgana oranžna in rumena opozorila


Arso je na svoji strani prižgal vremenska opozorila. Že v torek je prižgano rumeno opozorilo v jugovzhodni Sloveniji zaradi sunkov vetra, še večja nevarnost zaradi vetra tam preti v sredo in četrtek. Na Primorskem bo zapihala močna burja, ki lahko v sunkih presega hitrost 100 km/h, zaradi česar je jugozahodna Slovenija oba dni obarvana v oranžno.

V sredo širom države gorijo tudi rumeni alarmi zaradi snega - osrednja, jugovzhodna in severovzhodna Slovenija bi po opozorilih Arsa v 24 urah lahko prejela med 5 in 25 cm novozapadlega snega.

Temperatura čez teden dni ponekod pod - 8°C


Tudi meteorološki portal Neurje.si napoveduje, da bo po nižinah vzhodne in južne Slovenije lahko zapadlo med 5 in 10 centimetri snega, v višjih legah pa precej več. Izpostavili so Roglo, kjer lahko zapade krepko preko 30 centimetrov snega.

Zimsko vreme pa bo sodeč po napovedi vztrajalo tudi proti koncu leta, živo srebro se bo čez teden dni ponekod spustilo tudi pod - 8 °C. Pripravili so animacijo dotoka hladnega zraka na 1500 metrov nadmorske višine.

Animacija dotoka hladnega zraka:


Video vir: Neurje.si
Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Poročeni župan Ernest ujet z žensko: Gre za Anjo, zaposleno na občiniGanljivo slovo od Milene Zupančič: Na pogrebu pesem iz Cvetje v jeseniPadel v Ljubljanico, za glavo se je držal Luka Dončić: Posnetek ima milijon ogledovLastnica hiše ostala brez besed: Takšen dom so ji po požaru pustili gasilciJasnovidec s srhljivo napovedjo: Vojna petih držav naj bi izbruhnila še letosPretresljivi prizori na Krasu, kjer je divjal tornado: Hudo razdejanje v vasicahMočnejše nevihte po državi: ARSO opozarja, na teh koncih bo nocoj pestroPosnetek tornada pri Komnu: Sunki do 125 km/h ruvali drevesa in strehePotapljač se potopi pod gladino Fiese: Posnel prizore, ki jemljejo sapoNevaren TikTok izziv, ki jemlje življenja: V manj kot tednu dni 12 mrtvihVoznik v Ljubljani obtičal v vodi: Moški mu je priskočil na pomočVoznica s Toyoto obvisela čez rob: Moška na pomoč, slabo se je končaloSmeti odvrgli ob cesti, nato so jih zažgali: Motorist preprečil nov požarLuka Dončić v družbi 2-letne hčerke Gabriele pozdravil soigralce v LjubljaniVstopila na Kmetijo: Razkrit del posestvi, kjer se pravkar snema nova sezonaGroza med konjskimi dirkami: Željko zapeljal proti ljudem, tri sklatil na tlaLakersi navdušili otroke sredi Ljubljane: Prišli na igrišče, kjer je odraščal Luka DončićTanja Ribič in Đuro na rdeči preprogi: Taka lepotica je njuna 21-letna hčerka ElaKošarkarji LA Lakers prispeli v Slovenijo: Znano, kam jih vabi Luka DončićDelavka v solzah: Šef na Hrvaškem ji je za 20 let zvestobe kupil avtoJazbec med sušo v slovenskem gozdu: Ostal brez vode, potožil pred kameroVoznik tovornjaka za las preprečil tragedijo: Tri vozila v napačno smerMariborčani v zrak: Požagali drevored osmih mogočnih kostanjevNa cesti izstopil iz vozila, nato skoraj tragedija: Posneli spor med voznikomaPrijeli požigalce: Štiri osebe osumljene podtikanja požarov na Hrvaškem