Firbci očarali Slovenijo: zapeli svojo pesem, nastop je balzam za dušo

Priljubljena slovenska skupina Firbci je te dni navdušila poslušalce z nastopom, ki je hitro zaokrožil po družbenih omrežjih in požel številne pohvale.

V oddaji Ubrano po slovensko na Veseljaku so predstavili akustično izvedbo svoje uspešnice Punca, ki so jo zapeli z veliko občutka in topline.

Skupina Firbci akustično zapela pesem Punca v oddaji Ubrano po slovensko na VeseljakuFirbci, Facebook

Nastop je hitro pritegnil pozornost številnih poslušalcev, ki so pohvalili čustveno izvedbo in preprosto akustično spremljavo.

Akustična izvedba, ki je poslušalce ganila

Skupino Firbci sestavljajo brata Jaka Šinkovec in Gašper Šinkovec ter njun bratranec basist Gregor Janežič in kitarist Jakob Končina. Fantje so se v zadnjem posnetku lotili posebne akustične izvedbe svoje uspešnice Punca.

Ob objavi so zapisali: "Punca, akustično in z vsem srcem. Deli, če so ti všeč takšne izvedbe naših pesmi." S tem so želeli poslušalcem ponuditi nekoliko bolj intimno različico skladbe, ki je že ob izidu hitro osvojila številne poslušalce.

Pesem, ki je osvojila številne poslušalce

Skladbo Punca so Firbci predstavili ob koncu leta 2023. Glasbo in besedilo je napisal Rok Lunaček, pesem pa je hitro postala ena izmed njihovih najbolj prepoznavnih.

Tudi akustična izvedba je pokazala, zakaj je pesem med poslušalci tako priljubljena. Preprosta glasbena spremljava in usklajeni vokali ustvarijo toplino, ki mnoge poslušalce spomni na klasične slovenske popevke.

Navdušenje poslušalcev na družbenih omrežjih

Posnetek nastopa je na družbenih omrežjih hitro pritegnil pozornost. Na Facebooku je zbral več deset tisoč ogledov, pod objavo pa so se zvrstili številni pozitivni komentarji.

Ena izmed poslušalk je zapisala, da je nastop pravi balzam za srce in dušo. Takšni odzivi potrjujejo, da imajo Firbci zelo zvesto občinstvo, ki z veseljem spremlja njihove nove projekte.

Mnogi so poudarili tudi to, da akustične izvedbe njihovih pesmi razkrijejo posebno energijo, ki jo fantje prinašajo na oder.

Firbci v akustični izvedbi zapeli pesem Punca:

Nastop, ki znova potrjuje priljubljenost skupine

Z novo akustično izvedbo pesmi Punca so Firbci znova pokazali, zakaj veljajo za eno najbolj priljubljenih mladih skupin slovenske narodnozabavne glasbe. Njihova energija, usklajeni vokali in iskren odnos do poslušalcev ustvarjajo posebno vzdušje, zaradi katerega njihove pesmi vedno znova najdejo pot do src poslušalcev.

Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Nuša Šebjanič razkrila, koliko so ji plačali: Toliko je zaslužila v 58 dneh šovaNesreča, ki pretresa Srbijo: 130 km/h v nasprotno smer, mladi na poti v SlovenijoPesem o žganju, ki se ji smeji Slovenija: Zapeli o največji kmečki katastrofiZoran Stevanović pokazal zobe: Okrcal svoje poslance, mirno zavrnil GrgurevičevoUrška iz Kmetije ujeta na veselici: Poglejte, kaj je počela ob ModrijanihTilen Artač sezul politike: Parodija o novi vladi, ki je nasmejala SlovenijoŽan na Kmetiji sijal od sreče: Urška poslala sliko ultrazvoka, nato pa preobratGolob po hodniku lovil užaljeno Tino Gaber: Parodija, ki se ji smeji SlovenijaBronja Žakelj o boleči ločitvi: "Z Blažem sva se lepo zmenila, zares za dobro otrok"Huda poškodba Jana na Kmetiji, še voditeljica Natalija v šoku: "Treba bo šivat"Znan že tretji finalist šova Kmetija? Trdijo, da je uspelo tudi temu tekmovalcuPoglejte ga danes: Matic iz Sreče na vrvici šteje 60 let, opravlja pa to visoko funkcijoJunak iz filma Sreča na vrvici, ki smo ga oboževali: Izgubil življenje, star komaj 30 letSlovenec zapel kot Freddie Mercury: Poglejte ta nastop, ki je sezul HrvateGrozljiv posnetek po izbruhu vulkana: Bežali za življenje, z neba padale skaleStevanović utišal poslanko Svobode: "Prosim vas za malo damske kulture"Franko Bajc finalist za šov MrBeasta: V igri je 5 milijonov dolarjevReberšek nad poslance Levice: "Odprite s.p. in imejte kapitala, kolikor želite!"Posnetek na ljubljanski obvoznici: Za las zgrešil vozilo, drvel po odstavnem pasuBrez milosti nad Stevanovića na RTV SLO: »Zemlja se trese od smeha«BMW "na polno" po odstavnem pasu: Posneli neumnost na naši avtocestiGledalci besni zaradi Dejana: Razkril, kaj načrtno počne na KmetijiGregor po koncu Kmetije: Razkril taktizerja in kaj ga je zares zlomiloTo pesem so peli naši dedki in babice: Slovenska pesem, ki jo vsi poznamoNatalija Bratkovič brez milosti: »Ko nekdo krši pravila, ga bom kaznovala«