FIS objavil posnetek, nemški komentator ob skoku Domna Prevca: »Nein, nein, nein«

Po novem izjemnem skoku Domna Prevca, ko je v Willingenu v finalu pristal pri 155 metrih in povsem zasenčil konkurenco, je sledil nepričakovan, a zelo zgovoren odziv Mednarodne smučarske organizacije FIS.

Na uradnem kanalu so objavili njegov skok z zvočnim posnetkom komentatorjev – in se ob tem presenetljivo pošalili tudi na svoj račun, kar je sprožilo val odzivov navijačev po vsem svetu.

Domen Prevc med skokom v Willingenu blizu rekorda, pristal je pri 155 metrihFIS Ski Jumping, YouTube

Vrhunski poleti, rekordne razdalje in jasna prevlada – Domen Prevc je v Willingenu znova dokazal, da je v življenjski formi. Po včerajšnji tekmi se o našem najboljšem letalcu ne govori le zaradi razdalje, temveč tudi zaradi odziva FIS.

FIS se je pošalil na svoj račun – in navijači so to opazili

Mednarodna smučarska organizacija FIS je po tekmi objavila video posnetek finalnega skoka Domna Prevca, ob katerem so predvajali navdušenje nemškega in angleškega komentatorja. Posebej je odmeval trenutek, ko nemški komentator med jadranjem Slovenca v zraku ponavlja: "Nein, nein, nein."

Besede imajo poseben pomen – prav ta vzklik je bil v središču pozornosti po nedavnem incidentu z izgubljenimi smučmi na ekipni tekmi svetovnega prvenstva v poletih. Ironično je, da je ravno FIS iste besede uporabil kot spremljavo največjemu poletu dneva.

»Morali smo. Ta skok + ta zvok... 100 % avra«

Ob posnetku so pri FIS zapisali hudomušen komentar, da so ta zvok preprosto morali dodati ob posnetek, s tem pa gledalcem dali jasno vedeti, da se zavedajo simbolike. Njihov video posnetek je samo na Facebooku zbral skoraj milijon ogledov in sprožil val pozitivnih odzivov.

FIS se je ob skoku Prevca pošalil na svoj račun:

Navdušenje komentatorja tudi v angleščini

Poleg nemškega komentatorja je slišati tudi angleški glas, ki ob skoku Domna Prevca poletu ne skriva šoka in navdušenja. "O moj Bog," je odmevalo prav v trenutku, ko je Slovenec pristal v dnu skakalnice, kar dodatno poudari razsežnost skoka.

Podoben odziv je imel tudi slovenski komentator, ki ob pristanku ni skrival evforije – tudi posnetek slovenskega komentatorja ob skoku Domna Prevca si lahko ogledate spodaj.

Slovenski komentator navdušen nad skokom Prevca:

155 metrov, zmaga in nova napoved za danes

Domen Prevc je v Willingenu včeraj slavil z natanko 20 točkami prednosti, rekord skakalnice pa zgrešil za vsega pol metra. Tudi današnje kvalifikacije so pokazale, da je v izjemni formi – s 144 metri je prepričljivo premagal Rjojuja Kobajašija. Današnja druga posamična tekma se bo začela ob 16. uri. Poleg Prevca bodo nastopili še Rok Oblak, Anže Lanišek in Žiga Jančar, medtem ko je osmoljeni Timi Zajc zaradi 51. mesta v kvalifikacijah žal ostal brez nastopa.

Prav Timi Zajc je leta 2023 na skakalnici v Willingenu poskrbel za enega najbolj odmevnih skokov, ki se je zapisal v zgodovino – neslo ga je tako daleč, da je dosegel rekordno daljavo 161,5 metra, vendar se na nogah ni mogel obdržati.

Ko športni dosežek preseže suhe rezultate in postane zgodba, ki jo prepozna celo krovna organizacija, je to jasen znak izjemnosti. Domen Prevc ne leti le najdlje – trenutno narekuje tudi ton celotnemu svetovnemu pokalu.

Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Privoščili so si moža, ki Prevcu ni dovolil skočiti: Pesem nasmejala SlovencePesem o pobeglih smučeh Domna Prevca – posnetek nasmejal SlovenijoPosnetek, ki razkriva letošnjo Kmetijo: Nosečnost, rojstvo in dramaIzjava po škandalu, ki odmeva: »Prostovoljec potisnil smuči Prevca«19-letna Nuša očarala v šovu Sanjski moški: Posnetek ima že milijon ogledovPo bolezni umrla Nataša Bokal: njen ganljiv govor danes odmeva še močnejeCene Prevc v bran bratu Domnu: »Bom zagrabil ene smuče in jih zabrisal dol«Mirna Reynolds iskreno o očetu otroka: »Bil je Nemec, drugega pa ne vem«Domen Prevc prvič o izgubljenih smučeh, FIS sprožil preiskavo proti SlovenijiPrizor, ki jemlje sapo: Blizu slovenske meje voznik posnel čredo okoli 50 jelenovPočilo v šovu Sanjski moški: 19-letna Slovenka v središču drameIzsek iz prve epizode Kmetije razburil gledalce: v središču 18-letni MarkPosnetek iz Kmetije po 15 letih znova odmeva – gledalci si želijo Arturja ŠternaPred tekmo v Willingenu jokala od sreče: slovenski skakalec zaprosil dekleŽoga izginila pred očmi vratarja: Komedija z EP 2026 obkrožila spletKatastrofa na Siciliji: Mesto prizadel 4 km dolg plaz, izselili več kot 1000 ljudiKamere ujele napad v Radencih: Svetnik udaril podžupanaDomen Prevc izgubil smuči, drama na SP 2026: Sloveniji vzeli boj za naslovSlavko Roškar se je oglasil iz bolnišnice: »Lahko bi se končalo tragično«6-letna deklica Vita zaigrala na harmoniko: Njen talent ganil SlovenijoDomen Prevc v težkih razmerah utišal Nemce: Slovenija do zmage!Slovenka na letošnji Evroviziji: pesem, s katero bo zastopala LuksemburgZoran Grm po izvršbah pred kamero: »Vzeli so nam vse, upam da bodo vrnili«Poslovila se je Kevinova mama iz filma Sam doma: umrla Catherine O'HaraMačka prekinila odbojkarsko tekmo Slovencev: Posnetek zaokrožil po spletu