Ganljiv prizor iz Vatikana: 81-letni nuni dovolili, da se poslovi od papeža!

Svet obkroža ganljiv prizor iz Vatikana, pri katerem je nuna Geneviève Jeanningros prekršila protokol in se te dni od papeža Frančiška poslovila tik ob njegovi krsti.

Območje okoli papeževe krste je namreč rezervirano zgolj za kardinale in ostale visoke cerkvene dostojanstvenike, za omenjeno nuno pa so varnostniki naredili izjemo.

Odprta krsta s truplom papeža Frančiška je vse od srede ležala v baziliki svetega Petra v Vatikanu, od pokojnika pa se je poslovilo več kot četrt milijona ljudi. Povsem blizu krste pa so smeli pristopiti le redki, med njimi tudi 81-letna nuna.


ROME REPORTS in English, YouTube
81-letna Geneviève Jeanningros je francosko-argentinska nuna, ki je bila tesna prijateljica papeža Frančiška. Njuno prijateljstvo je trajalo več kot štiri desetletja, nuna pa je znana po tesnem sodelovanju s papežem Frančiškom in humanitarnem delu. Papež jo je pogosto obiskoval tudi v Ostiji, kjer je nuna skrbela za siromake.


Četudi protokol ne dovoljuje, da bi se od papeža poslovila povsem od blizu, so tokrat v Vatikanu naredili izjemo. Splet obkroža video posnetek, pri katerem je omenjeno nuno do ograje pospremil varnostnik, nato je ob žalostnem prizoru potočila solze. V solzah se je v tišini poslovila od papeža Frančiška, prizor pa se je dotaknil src mnogih vernikov širom sveta.
Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Poročeni župan Ernest ujet z žensko: Gre za Anjo, zaposleno na občiniGanljivo slovo od Milene Zupančič: Na pogrebu pesem iz Cvetje v jeseniPadel v Ljubljanico, za glavo se je držal Luka Dončić: Posnetek ima milijon ogledovLastnica hiše ostala brez besed: Takšen dom so ji po požaru pustili gasilciJasnovidec s srhljivo napovedjo: Vojna petih držav naj bi izbruhnila še letosPretresljivi prizori na Krasu, kjer je divjal tornado: Hudo razdejanje v vasicahMočnejše nevihte po državi: ARSO opozarja, na teh koncih bo nocoj pestroPosnetek tornada pri Komnu: Sunki do 125 km/h ruvali drevesa in strehePotapljač se potopi pod gladino Fiese: Posnel prizore, ki jemljejo sapoNevaren TikTok izziv, ki jemlje življenja: V manj kot tednu dni 12 mrtvihVoznik v Ljubljani obtičal v vodi: Moški mu je priskočil na pomočVoznica s Toyoto obvisela čez rob: Moška na pomoč, slabo se je končaloSmeti odvrgli ob cesti, nato so jih zažgali: Motorist preprečil nov požarLuka Dončić v družbi 2-letne hčerke Gabriele pozdravil soigralce v LjubljaniVstopila na Kmetijo: Razkrit del posestvi, kjer se pravkar snema nova sezonaGroza med konjskimi dirkami: Željko zapeljal proti ljudem, tri sklatil na tlaLakersi navdušili otroke sredi Ljubljane: Prišli na igrišče, kjer je odraščal Luka DončićTanja Ribič in Đuro na rdeči preprogi: Taka lepotica je njuna 21-letna hčerka ElaKošarkarji LA Lakers prispeli v Slovenijo: Znano, kam jih vabi Luka DončićDelavka v solzah: Šef na Hrvaškem ji je za 20 let zvestobe kupil avtoJazbec med sušo v slovenskem gozdu: Ostal brez vode, potožil pred kameroVoznik tovornjaka za las preprečil tragedijo: Tri vozila v napačno smerMariborčani v zrak: Požagali drevored osmih mogočnih kostanjevNa cesti izstopil iz vozila, nato skoraj tragedija: Posneli spor med voznikomaPrijeli požigalce: Štiri osebe osumljene podtikanja požarov na Hrvaškem