Gasilci med snežnim viharjem reševali voznike: Posnetki, ki so obkrožili BiH!

Gasilci prostovoljnega društva Plitvička jezera so na božični večer priskočili na pomoč številnim gasilcem, ki so reševali ujete voznike v snežnem metežu.

V ekstremnih razmerah zaradi hudega sneženja in močnega vetra tamkajšnji gasilci niso videli niti meter pred seboj, vozniki pa si bodo ta dan zapomnili za vekomaj.

Hrabri gasilci so pri naselju Tuk Bjelopoljski v občini Plitvička jezera na pomoč priskočili 48 ljudem, ki so med snežnim metežem obtičali v svojih vozilih. Poleg gasilcev so jim pomagali tudi številni pripadniki prostovoljne enote, ki so na poti zaradi velikih snežnih zametov obtičali na cesti. Zapustili so svoja vozila in nekaj kilometrov dolgo pot nadaljevali peš.


Dobrovoljno vatrogasno društvo Plitvička jezera, Facebook
Ob prihodu na kraj so imeli kaj videti - v snežnem metežu je obitčalo okoli 30 vozil, nekatera vozila pa je sneg že dobesedno prekril. Najprej so iz vozil reševali otroke, med reševanjem pa so družine z otroci sprejeli v bližnjih hišah, da so se skupaj lahko ogreli.

Dramatične razmere med reševanjem:



"Največja zahvala gre družini Jurić iz Bjelopoljskega tuka, ki je takoj privolila, da otroke pripeljemo k njim. Prav tako se zahvaljujemo družini Franković, da je v svoj topel dom sprejela še eno družino z otroki. Družinama iz srca hvala za izkazano človečnost v tako zahtevnih trenutkih - zaslužite si vse pohvale! Verjemite, bili so tudi taki, ki ljudi niso hoteli sprejeti," je po reševanju povedal poveljnik gasilcev Andrija Mesić.
Številni gasilci so v ekstremnih razmerah in brez svojih najbližjih božič preživeli na cesti, a so pri tem nesebično pomagali ljudem, ki so se znašli v hudih težavah. Inetervencijo so uspešno zaključili, državljani Bosne in Hercegovine pa ponosa nad svojimi pogumnimi gasilci ne skrivajo.

Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Poročeni župan Ernest ujet z žensko: Gre za Anjo, zaposleno na občiniGanljivo slovo od Milene Zupančič: Na pogrebu pesem iz Cvetje v jeseniPadel v Ljubljanico, za glavo se je držal Luka Dončić: Posnetek ima milijon ogledovLastnica hiše ostala brez besed: Takšen dom so ji po požaru pustili gasilciJasnovidec s srhljivo napovedjo: Vojna petih držav naj bi izbruhnila še letosPretresljivi prizori na Krasu, kjer je divjal tornado: Hudo razdejanje v vasicahMočnejše nevihte po državi: ARSO opozarja, na teh koncih bo nocoj pestroPosnetek tornada pri Komnu: Sunki do 125 km/h ruvali drevesa in strehePotapljač se potopi pod gladino Fiese: Posnel prizore, ki jemljejo sapoNevaren TikTok izziv, ki jemlje življenja: V manj kot tednu dni 12 mrtvihVoznik v Ljubljani obtičal v vodi: Moški mu je priskočil na pomočVoznica s Toyoto obvisela čez rob: Moška na pomoč, slabo se je končaloSmeti odvrgli ob cesti, nato so jih zažgali: Motorist preprečil nov požarLuka Dončić v družbi 2-letne hčerke Gabriele pozdravil soigralce v LjubljaniVstopila na Kmetijo: Razkrit del posestvi, kjer se pravkar snema nova sezonaGroza med konjskimi dirkami: Željko zapeljal proti ljudem, tri sklatil na tlaLakersi navdušili otroke sredi Ljubljane: Prišli na igrišče, kjer je odraščal Luka DončićTanja Ribič in Đuro na rdeči preprogi: Taka lepotica je njuna 21-letna hčerka ElaKošarkarji LA Lakers prispeli v Slovenijo: Znano, kam jih vabi Luka DončićDelavka v solzah: Šef na Hrvaškem ji je za 20 let zvestobe kupil avtoJazbec med sušo v slovenskem gozdu: Ostal brez vode, potožil pred kameroVoznik tovornjaka za las preprečil tragedijo: Tri vozila v napačno smerMariborčani v zrak: Požagali drevored osmih mogočnih kostanjevNa cesti izstopil iz vozila, nato skoraj tragedija: Posneli spor med voznikomaPrijeli požigalce: Štiri osebe osumljene podtikanja požarov na Hrvaškem