Italijanka proti Alžirki, ki se je rodila kot biološki moški: Borbo predala v manj kot minuti!

Danes je bila na olimpijskih igrah v Parizu na sporedu ženska borba, pri kateri sta se pomerili Imane Khelif iz Alžirije in Angela Carini iz sosednje Italije.

Dvoboj je trajal vsega 46 sekund, Italijanka pa se je po tem času predala. Razlog? Alžirska boksarka je bila premočna, saj se je rodila kot biološki moški.

Že pred dnevi je veliko prahu dvignila novica, da bodo na OI v Parizu dovolili nastop boksarki Imane Khelif, ki prihaja iz Alžirije. Njen DNK namreč vsebuje XY kromosome, kar pomeni, da je v resnici biološki moški. Nauradno naj bi imela redek Swyerjev sindrom.


Eurosport France, YouTube

Danes je Alžirka prvič stopila v ring, Italijanko Angelo Carini pa prisilila k predaji borbe po vsega 46 sekundah. Slednja je po močnem udarcu v obraz predala zmago, po tem pa v solzah padla na kolena. Z nasprotnico se po dvoboju ni hotela rokovati.

Kaj je Swyerjev sindrom, ki naj bi ga neuradno imela Alžirka? Gre za okvarjen hipogonadizem pri ženski osebi, zaradi česar DNK vsebuje XY kromosome, ki so značilni za moške. Kljub vsebnosti kromosoma XY imajo ženske s Swyerjevim sindromom vse ženske organe, vendar se skozi puberteto deloma razvijajo kot moški. Takšne osebe so tako močnejše in imajo bolj moško strukturo telesa.


Italijanka je po borbi stopila pred medije in dejala, da se ni mogla več boriti. Po drugem udarcu je začutila močno bolečino v nosu, nato pa predala dvoboj. Ob tem je dodala, da je morala obvarovati svoje življenje, kljub predaji pa je na svoj nastop še vedno ponosna.

0
JeklenaPest
Pred 4 meseci
Kak te to dovolijo?! Jaz bi rdeči tiča spipal....
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Neumnost voznikov, to so počeli ob nesreči pri Vrhniki: Kolona dolga že 24 kilometrovČudež v Rimskih termah: Voda se je obarvala vijoličnoKolesar gasilcem v Bohinju kazal sredinca: Vozil po sredini, oviral pot do požaraSinoči po vsej Sloveniji opazili svetlobno sled na nebu: Razlaga, kaj se je zgodiloTomaž Gorec potožil, na Krku so mu ženske pokvarile dan: »Tri krave pijane«Na vodnem skuterju zapeljal pred Air Tractorja: Posnetek zgrozil javnostPosnetek iz BiH, ki buri duhove: Voznica ponoči posnela srhljiv prizorKmetija 2027: Zmagovalec razkril, da pravkar poteka snemanje nove sezoneTuristi zažgali apartma v Poreču: Lastnik posnel prizor, ki zgroziNovi tekmovalci šova Kmetija 2027: Tim Novak razkril, kdo naj bi biliPosnetek, ki je zgrozil Hrvaško: Policist prijel psa na čolnu, vrgel ga je v morjeŽiva Remic postala svetovna prvakinja: Posnetek teka 16-letne SlovenkeNočna tatova posnela kamera: Na njivi pokradla večjo količino paradižnikaPogačarjeva Urška pokazala pevski talent, zapela kot Céline DionGroza na Metelkovi: Našo mladino zastrupljajo pred očmi policijePosnetek iz Lepene, pretep med turisti: Takšna gneča, da so zapele pestiPrihaja nova sezona Kmetije: Razkrito posestvo, kjer že poteka snemanjeHuda suša in vročina: Štorklje v Sloveniji tako izčrpane, da nimajo moči za letenjeTako je pel David Amaro, ko je štel 12 let: Pesem ima skoraj 2 milijona ogledovDanes ponekod možna toča: Animacija, kako nas bodo zajele padavineMartin Golob nasmejal s posnetkom: Poštar zaman trkal, snemalec pa v smehŽalostno ozadje ene najlepših pesmi Ota Pestnerja: Poklonil jo je mami RužiNa otoku Krk kopalce presenetila srna: Posnetek razkriva žalostno ozadjeVeganka po 14 letih prvič poskusila meso: Jokala, ko ga je dala v ustaKmetu prekipelo, preoral asfalt na novi cesti: Trdi, da je njegova