Med neurjem v Novem mestu šofer avtobusa pomagal trem deklicam

V torek popoldne je Novo mesto in okolico zajelo močno neurje, ob katerem so se tamkajšnje ulice v le nekaj minutah spremenile v deroče reke.

Poplavilo je številne objekte, voda je zalila več avtomobilov, med vremensko ujmo pa so se našli tudi junaki, ki so z majhnimi gestami dokazali, da človečnost še vedno obstaja.

Portal Neurje.si je poročal, da so bili v Novem mestu najverjetneje priča rekordni količini padavin v tako kratkem času. "Današnje neurje je v Novem mestu verjetno doseglo nov rekord – v pičlih desetih minutah naj bi padlo skoraj 40 litrov dežja na kvadratni meter."

Med neurjem v Novem mestu je šofer avtobusa pomagal trem premočenim deklicam
Renata Kužnik, Facebook

Med neurjem pokazali srčnost


Družbena omrežja zdaj obkrožajo ganljive izpovedi občanov, ki so se zahvalili za srčno pomoč in dejanja med preteklim neurjem. Gre za majhne geste, ki pa nosijo veliko težo in sporočilnost.

Na Facebook strani Policijske kontrole DOLENJSKA je ena izmed uporabnic zapisala: "Rada bi se zahvalila gospe, ki živi na Volčičevi, da je med nalivom s točo v svojo hišo sprejela 6 dijakov, med njimi tudi mojo hčerko. Hvala."

Voznik avtobusa pomagal trem deklicam


Za nesebično pomoč je poskrbel tudi šofer avtobusa prevoznika Nomago, njegovo dejanje pa je s čustveno objavo na družbenem omrežju Facebook izpostavila Tatjana Novak, mama ene od treh deklic, ki jih je na cesti ujelo neurje.

Zahvala mame šoferju, ki je med neurjem v Novem mestu pomagal trem deklicam
Facebook

"Jaz bi se pa lepo zahvalila šoferju avtobusnega prevoza Nomago, ki je v Novem mestu sredi ceste pobral mojo hčerko in še 2 sošolki, ki so bile premočene in premražene do kosti in jih pripeljal do Mokronoga. Iz srca vam hvala. Lp Tatjana," je v objavi zapisala Tatjana, s svojo zahvalo pa naletela na številne pozitivne odzive.

Pri podjetju Nomago so zgodbo za Zurnal24.si potrdili, ob tem pa izpostavili, da so na svojega voznika Rada Anzelja izjemno ponosni. "S svojo srčno gesto je dokazal, da je oseba z velikim srcem, ki ve, da lahko že majhna pomoč v pravem trenutku nekomu pomeni ogromno," so zapisali v izjavi. Rado Anzelj je pri njih zaposlen že pet let, pred tem je bil voznik tovornega vozila. Javno zahvalo mame so posredovali tudi vozniku, nad besedami pa je bil močno ganjen.


Mnogi so se na družbenih omrežjih zahvalili tudi požrtvovalnim gasilcem, ki ob težavah vedno priskočijo na pomoč. Tokrat je na območju Novega mesta intervencije opravljalo več kot 18 gasilskih društev - gasilci so iz poplavljenih objektov črpali vodo, prekrivali so strehe, reševali avtomobile in premoženje ter pomagali ljudem v težavah. Izpovedi na spletu pričajo o tem, da znamo ljudje še vedno stopiti skupaj in pomagati sočloveku v stiski.

Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Privoščili so si moža, ki Prevcu ni dovolil skočiti: Pesem nasmejala SlovenceKmetija se še ni začela, gledalci pa v zrak: Kriv posnetek 18-letnega MarkaPosnetek, ki razkriva letošnjo Kmetijo: Nosečnost, rojstvo in dramaIzjava po škandalu, ki odmeva: »Prostovoljec potisnil smuči Prevca«Cene Prevc v bran bratu Domnu: »Bom zagrabil ene smuče in jih zabrisal dol«19-letna Nuša očarala v šovu Sanjski moški: Posnetek ima že milijon ogledovSlavko Roškar padel na ledu, počil si je hrbtenico: Pretresljiva izpoved žene DaniceMirna Reynolds iskreno o očetu otroka: »Bil je Nemec, drugega pa ne vem«Firbci ganili s pesmijo, ki velja za eno najlepših: »Še bolj čustveno od originala«Nemci se bodo naučili še Zdravljico: Tako so peli Slovenci ob zmagi PrevcaPrizor, ki jemlje sapo: Blizu slovenske meje voznik posnel čredo okoli 50 jelenovRobert Roškar pokazal, kje je padel Slavko: »Ata ima zlomljeno hrbtenico«Počilo v šovu Sanjski moški: 19-letna Slovenka v središču dramePosnetek iz Kmetije po 15 letih znova odmeva – gledalci si želijo Arturja ŠternaŽoga izginila pred očmi vratarja: Komedija z EP 2026 obkrožila spletKatastrofa na Siciliji: Mesto prizadel 4 km dolg plaz, izselili več kot 1000 ljudiSlavko Roškar se je oglasil iz bolnišnice: »Lahko bi se končalo tragično«Domen Prevc izgubil smuči, drama na SP 2026: Sloveniji vzeli boj za naslov6-letna deklica Vita zaigrala na harmoniko: Njen talent ganil SlovenijoKamere ujele napad v Radencih: Svetnik udaril podžupanaSlovenka na letošnji Evroviziji: pesem, s katero bo zastopala LuksemburgDomen Prevc v težkih razmerah utišal Nemce: Slovenija do zmage!Nika Prevc v snežnem metežu poletela do rekorda: Nova zmaga v SapporuDomen Prevc svetovni prvak v poletih: Ni le zmagal – konkurenco je deklasiralZoran Grm po izvršbah pred kamero: »Vzeli so nam vse, upam da bodo vrnili«