Nika Prevc spisala zgodovino: tretji veliki kristalni globus že njen

Slovenska smučarska skakalka Nika Prevc je na tekmi svetovnega pokala v Lahtiju dosegla izjemen mejnik.

Z novo zmago si je že šest tekem pred koncem sezone zagotovila skupno zmago v svetovnem pokalu in tako še tretjič zapored osvojila veliki kristalni globus.

Nika Prevc z zmago v Lahtiju že danes osvojila veliki kristalni globus v smučarskih skokihFIS Ski Jumping, YouTube

Slovenska skakalka je znova pokazala vrhunsko formo in navdušila z dvema izjemnima skokoma. S tem je 20-letna Slovenka potrdila popolno prevlado v letošnji sezoni, saj ima pred najbližjo zasledovalko, Japonko Nozomi Marujama, več kot 600 točk prednosti.

Izjemen prvi skok je tlakoval pot do nove zmage

Nika Prevc je že v prvi seriji nakazala, da je pripravljena na nov velik uspeh. Z izjemnim skokom je hitro prevzela vodstvo in ga do konca tekme ni več izpustila.

V prvi seriji je Nika Prevc poletela kar 128,5 metra in si pred zasledovalkami ustvarila lepo prednost. Najbližje ji je bila Norvežanka Anna Odine Stroem, vendar je Slovenka vodila za 7,7 točke, kar je že nakazovalo, da je nova zmaga zelo blizu.

V finalni seriji je 20-letna skakalka znova pokazala izjemno mirnost in tehnično dovršenost. Pristala je pri 124,5 metra, kar je bilo dovolj za prepričljivo zmago in dokončno potrditev novega velikega uspeha.

Tretji zaporedni veliki kristalni globus

Z današnjo zmago je postalo jasno, da je Nika Prevc že neulovljiva v skupnem seštevku svetovnega pokala. Pred najbližjo zasledovalko ima že 642 točk prednosti, zato si je veliki kristalni globus zagotovila že šest tekem pred koncem sezone.

Takšna prevlada je izjemen dosežek tudi v zgodovini ženskih smučarskih skokov, saj potrjuje, da je mlada Slovenka trenutno ena najbolj dominantnih tekmovalk v tem športu.

Tudi druge Slovenke do finala

Na tekmi v Lahtiju so nastopile tudi druge slovenske skakalke. Najboljši rezultat za Niko Prevc je dosegla Nika Vodan, ki je zasedla 13. mesto. V finalno serijo sta se uvrstili še Katra Komar, ki je končala na 24. mestu, ter Ema Klinec, ki je tekmo zaključila na 26. mestu.

Slovenska reprezentanca tako nadaljuje stabilne nastope v svetovnem pokalu, vrhunec dneva pa je bil brez dvoma nov veliki mejnik Nike Prevc.

Zgodovinski trenutek, ki je navdušil ljubitelje skokov

S tretjim zaporednim velikim kristalnim globusom je Nika Prevc še enkrat dokazala, da spada v sam vrh svetovnih smučarskih skokov. Njena sezona je polna vrhunskih rezultatov, današnja zmaga v Lahtiju pa je le še potrdila popolno dominacijo v letošnjem svetovnem pokalu.

Posnetek skoka Nike Prevc za zmago:

Sezona, ki jo bomo v Sloveniji še dolgo pomnili

Dosežek Nike Prevc je velik trenutek za slovenski šport. Z novo zmago in tretjim zaporednim velikim kristalnim globusom je postavila mejnik, ki ga bodo ljubitelji smučarskih skokov še dolgo slavili, njena izjemna forma pa daje veliko upanja tudi za prihodnje sezone.

Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Pilot iz Maribora objavil posnetek: Poletel v nevihto, da bi preprečil točoRobert Roškar pleza na 360 m visok Trboveljski dimnik: Poglej prenos v živoPosnetek, ki pretresa Domžale: Mati naj bi ga polila z bencinom, sin prižgal vžigalicoČuki pokali od smeha: Na odru deček Oskar, z izjavo osvojil SlovenijoPosnetek, ki pretresa Slovenijo: Minuta groze skozi oči domačina iz KomendePonoči burno vreme po Sloveniji: Poglejte prizore, hudo je bilo na PrimorskemRumeni alarm za Slovenijo: Možne močnejše nevihte, v teh krajih točaZoran Stevanović brez dlake na jeziku: To je povedal o priseljevanju v SlovenijiHuda ura v Črni na Koroškem: Sprožil se je plaz, ponekod klestila točaGanljiva poteza iz Murske Sobote: Voznik pokazal srčnost, rešil nemočno bitjeUrška Gros razkrila, da je znova samska: Konec ljubezni kljub nosečnostiKvatropirci zapeli za nevesto in ženina: Nastop na poroki, ki osvaja SlovenijoPanika v bližini Hvara: Posnetek morskega psa ima več kot pol milijona ogledovUrška Žigart v bolnišnici: Posnetek grdega padca zaročenke PogačarjaZnano, kako dolgo bo trajal vročinski val: Napoved kaže, da bo padel rekordFranc in Urška iz Kmetije nasmejala Slovenijo: Posnetek ima že 300.000 ogledovHudo neurje v Svetem Tomažu: Električni udar ubil vse krave v hlevuVesela novica za gledalce: Na POP TV se kmalu vrača serija Nemirna kriMočni nalivi udarili po Sloveniji: ARSO od nedelje naprej prižgal oranžni alarmMočan naliv potopil ceste v Ljubljani: Ponekod klestila debela točaSlovenec navdušil še župnika: Tako lepo je zapel med poroko v cerkviMama v solzah, Robert Roškar na tleh: Ganljiv prizor pod Trboveljskim dimnikomHuda ura v Brežicah: Posnetek domačina, močan veter podrl ograjoPožar uničil kmetijo Bukovnik: Zadnji posnetek pred usodno nočjoPadalec posnel Roberta Roškarja: Objavil posnetek, ko je preletel Trboveljski dimnik