Posnetek, ki je razjezil Slovence: Včeraj je grozil, ponoči uresničil grožnje!

Slovenijo obkroža video posnetek, pri katerem lahko spremljamo žalostne posledice sinočnjega vandalizma na Dolenjskem.

Andrej Brečko, ki skupaj z družino živi v naselju Mihovica pri Šentjerneju, je bil ponoči žrtev objestnosti, zaradi katere ima poškodovano vozilo, uničena drevesa in vrtnice, na objektu pa so razbita stekla.

"Danes ponoči so nam Romi naredili škodo na avtomobilu in na posestvu. Včeraj je prišel en problematični Rom do nas, ker je dobil položnico za kršenje javnega reda in miru, ker sem menda jaz prijavil in rekel, da ne bo plačal. Mene ni bilo doma, bila je samo žena in je rekel, da pride zvečer nazaj in je res prišel ponoči in si dovolil narediti vse to, ker je socialni prejemnik in zanj ni pravih sankcij," je ob video posnetku zapisal na omrežju Facebook. Incident je prijavil tudi policiji.


Andrej Brečko, Facebook
"Dragi državljani, poglejte, kaj delajo Romi, prejemniki socialne pomoči. Danes zjutraj se zbudimo in poglejte. Ponoči smo slišali neko razbijanje. Nekaj čez 1. uro zjutraj je bilo. Zjutraj pa sem šel pogledat: naš avto je razbit - šipa je razbita, gume so porezane. Udarci so vsepovsod po avtu. To so maščevalni ukrepi. Ker se obnašajo nenormalno in je bilo nekaj prijav: kradejo in delajo škodo," je ob video posnetku povedal Andrej Brečko

Ob video posnetku je še dodal, da so jim že prejšnji teden naredili škodo, ko so jim porezali nekatere vrtnice in uničili ograjo, te dni pa so vse vrtnice porezali do konca. "To je živa žlehtnoba," je bil kritičen do storilcev.

V številnih krajih na Dolenjskem se že dlje časa soočajo s številni izzivi, ki so jim priča zaradi romske skupnosti. Pogoste so tatvine in vlomi, nasilje, vandalizem in celo streljanje. Tamkajšnji prebivalci na omenjene težave opozarjajo že vrsto let.

Tudi domačini iz Mihovica so morali pred leti ograditi svoja zemljišča, ker so bili večkrat priča kraji poljščin in zelenjave z vrta, kradlo se je tudi les v bližnjem gozdu. Krajani naj ob sobivanju z Romi ne bi imeli nobenega miru, glasni glasbi so priča podnevi in ponoči, nespoštljivo pa je predvsem obnašanje otrok. Kljub temu pa je potrebno izpostaviti, da ne smemo na vse kazati s prstom, saj se med romsko skupnostjo najdejo tudi številne izjeme. Poglejte si, kakšni škodi je bil danes priča domačin iz kraja Mihovica pri Šentjerneju.
Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Privoščili so si moža, ki Prevcu ni dovolil skočiti: Pesem nasmejala SlovencePosnetek, ki razkriva letošnjo Kmetijo: Nosečnost, rojstvo in dramaIzjava po škandalu, ki odmeva: »Prostovoljec potisnil smuči Prevca«19-letna Nuša očarala v šovu Sanjski moški: Posnetek ima že milijon ogledovCene Prevc v bran bratu Domnu: »Bom zagrabil ene smuče in jih zabrisal dol«Pesem o pobeglih smučeh Domna Prevca – posnetek nasmejal SlovenijoPo bolezni umrla Nataša Bokal: njen ganljiv govor danes odmeva še močnejeMirna Reynolds iskreno o očetu otroka: »Bil je Nemec, drugega pa ne vem«Firbci ganili s pesmijo, ki velja za eno najlepših: »Še bolj čustveno od originala«Nemci se bodo naučili še Zdravljico: Tako so peli Slovenci ob zmagi PrevcaDomen Prevc prvič o izgubljenih smučeh, FIS sprožil preiskavo proti SlovenijiPrizor, ki jemlje sapo: Blizu slovenske meje voznik posnel čredo okoli 50 jelenovRobert Roškar pokazal, kje je padel Slavko: »Ata ima zlomljeno hrbtenico«Počilo v šovu Sanjski moški: 19-letna Slovenka v središču dramePosnetek iz Kmetije po 15 letih znova odmeva – gledalci si želijo Arturja ŠternaŽoga izginila pred očmi vratarja: Komedija z EP 2026 obkrožila spletIzsek iz prve epizode Kmetije razburil gledalce: v središču 18-letni MarkKatastrofa na Siciliji: Mesto prizadel 4 km dolg plaz, izselili več kot 1000 ljudiKamere ujele napad v Radencih: Svetnik udaril podžupanaSlavko Roškar se je oglasil iz bolnišnice: »Lahko bi se končalo tragično«Domen Prevc izgubil smuči, drama na SP 2026: Sloveniji vzeli boj za naslov6-letna deklica Vita zaigrala na harmoniko: Njen talent ganil SlovenijoDomen Prevc v težkih razmerah utišal Nemce: Slovenija do zmage!Slovenka na letošnji Evroviziji: pesem, s katero bo zastopala LuksemburgNika Prevc v snežnem metežu poletela do rekorda: Nova zmaga v Sapporu