Posnetek tragedije po vzletu: Strmoglavilo letalo z več kot 200 potniki na krovu!

Na poseljeno območje v Ahmedabadu na zahodu Indije je le nekaj minut po vzletu strmoglavilo potniško letalo Boeing 787, na katerem je bilo 242 oseb.

Indijski mediji so sprva poročali, da so življenje izgubili vsi potniki na letalu, vendar je moški čudežno preživel. Splet so obkrožili grozljivi video posnetki tragedije, ki se je zgodila nekaj pred 11. uro dopoldan.

Letalo je vzletelo iz letališča Ahmedabad in je bilo namenjeno na londonsko letališče Gatwick. Mediji poročajo, da je na letalu bilo 169 potnikov iz Indije, 53 jih prihaja iz Velike Britanije, med žrtvami je tudi 7 državljanov Portugalske in eden državljan Kanade.


Frankie HM Channel & Plane Spotting, YouTube
Prizori s kraja strmoglavljenja so naravnost šokantni, saj je je letalo strmoglavilo na gosto poseljenem območju. Več smrtnih žrtev naj bi bilo tudi na tleh - letalo je treščilo v hostel, v katerem so prebivali zdravniki.

Po zadnjih podatkih je letalo nenadoma izgubilo moč v najbolj kritični fazi vzleta. Kot možnosti za tragedijo omenjajo nenadno spremembo vetra, veliko možnosti pripisujejo trku s pticami, kar bi pojasnilo nenadno izgubo moči motorjev. Oblasti vzrok nesreče še preiskujejo, za zdaj ostajajo zgolj špekulacije.
Posneli trenutek strmoglavljenja:


Usodno letalo z oznako Air India Flight AIC171 sta pilotirala izkušena pilota, ki sta imela 8200 in 1100 ur letov, tik pred strmoglavljenjem pa sta poslala klic v sili. Na krovu letala je bilo 230 potnikov in 12 članov posadke, lokalne oblasti po zadnjih podatkih poročajo, da je nesrečo preživel Britanec indijskih korenin. Enajst potnikov je bilo otrok, med njima sta bila tudi dva novorojenčka.

Katastrofalne posledice v hostelu:

Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Dončić bi lahko bivši plačeval rekordno preživnino: Znesek je vrtoglavVIDEO: Janša in Golob prvič skupaj: pogovor, ki odmeva po SlovenijiŠok na Kmetiji: POP TV izdal, kdo danes zapušča KmetijoSolze na Kmetiji, slovo Franca: razkrito, kaj ga je spravilo v jokPosnetek nasmejal Slovenijo: policist med protestom oponašal golobaPesem, ki osvaja Slovenijo: priredili uspešnico, ki je obnorela PoljskoBuren odziv Nike Kovač: prizor, ki ga med prenosom niso predvajaliPretres na Kmetiji, je Urška res noseča? Zapustiti bi morala šovRazkrili, kaj se dogaja med oglasi na soočenjih: Posnetek nasmejal SlovenijoNa povodcu sprehajal BMW M5: slovenski video ima že 12 milijonov ogledovMartin Golob nasmejal Slovence: »Kaj imajo skupnega policisti in Jezus?«Po koncu zveze se je oglasil Dončić: Tako je odgovoril slovenskemu novinarjuMalček povedal, kaj počnejo politiki – posnetek je hit na BalkanuNika Prevc z mojstrovino do zmage: podrla rekord brata Petra PrevcaBizaren posnetek na Hrvaškem: Košarkar silovito zabil, koš se je porušil nanjGolob že na začetku nad Janšo, gledalce osvojila Urška Bačovnik JanšaTomaž Gorec grdo padel, danes na operacijo: Zlobni ljudje mu privoščijoNika Kovač s hudimi obtožbami: So tuji agenti res obiskali Janšo?Pozor, goljufi kličejo v slovenščini: posnetek razkriva, kako vas okradejoFirbci očarali Slovenijo: zapeli svojo pesem, nastop je balzam za dušoUrška Klakočar Zupančič razburila splet: »Janšo je strah ljudi«Mark po odhodu iz Kmetije: bil je šokiran, to mu je bilo najtežjePrivoščili so si Jankovića: kot šerif lovi nepridiprave v LjubljaniMiran Rudan presenetil 94-letno mamo: ganil je starejše v domuJanez Janša nagovoril Slovence: »Ukradeno državo si bomo vzeli nazaj«