Sestrici sta se utapljali. Fant z Downovim sindromom je skočil v vodo in postal junak!

Poletni dnevi so že skoraj v celoti za nami, gneče na morju skorajda ni več. A še nekaj tednov nazaj je bilo na plažah moč videti prizore, ob katerih gneči ni bilo videti konca.

V kolikor niste najbolj izkušen plavalec, lahko v morju ali bazenu hitro pride do katastrofe.

A na srečo so na svetu pogumni ljudje, ki nas lahko v takšnih primerih rešijo. Tak je tudi Valerio Catoia, ki ima Downov sindrom. Njegova "bolezen" ga nikoli ni ovirala, da v življenju počne to, kar ima najraje.


Pri treh letih sta ga starša poslala na plavalni tečaj, da bi tam okrepil mišice na svojem telesu. Plavanje je takoj vzljubil, kasneje pa je na paraolimpijskih igrah tudi osvojil medaljo. Toda to ni bil najbolj junaški podvig v njegovem življenju.

Lani poleti je 17-letnik storil nekaj izjemnega, zaradi česar se ga bodo predvsem dve deklici ter njuni starši za vedno spominjali. S svojim očetom se je takrat Valerio sprehajal po plaži, ko je iz morja zaslišal krike na pomoč. Nekdo se je utapljal!

Fant z Downovim sindromom je skupaj z očetom brez pomislekov skočil v vodo, tam pa sta rešila dve sestrici. Ena izmed njiju je imela 14 let, najmlajša pa zgolj 10.


Njegovo junaško dejanje ni ostalo neopaženo. Ministrstvo za šport je mladeniču namreč podarilo tudi državno odlikovanje, zaradi česar ga zdaj mnogi opevajo kot heroja.

Bravo fantu in njegovemu očetu za takšno nesebično pomoč dvema deklicama, ki sta se utapljali v morju!
Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Slovenija v smehu: Tilen Artač s pesmijo Severine sezul Zorana StevanovićaHuda nesreča na Štajerki: trčili štirje tovornjaki, kaos po avtocestiPesem o žganju, ki se ji smeji Slovenija: Zapeli o največji kmečki katastrofiZoran Stevanović pokazal zobe: Okrcal svoje poslance, mirno zavrnil GrgurevičevoSlovenec zapel kot Jelena Rozga, Hrvaška na nogah: zavidajo mu postavoTilen Artač sezul politike: Parodija o novi vladi, ki je nasmejala SlovenijoUrška iz Kmetije ujeta na veselici: Poglejte, kaj je počela ob ModrijanihSukičeva okrcala Stevanovića: salve smeha v parlamentuBronja Žakelj o boleči ločitvi: "Z Blažem sva se lepo zmenila, zares za dobro otrok"Znan že tretji finalist šova Kmetija? Trdijo, da je uspelo tudi temu tekmovalcuJunak iz filma Sreča na vrvici, ki smo ga oboževali: Izgubil življenje, star komaj 30 letGrozljiv posnetek po izbruhu vulkana: Bežali za življenje, z neba padale skaleGolob po hodniku lovil užaljeno Tino Gaber: Parodija, ki se ji smeji SlovenijaPoglejte ga danes: Matic iz Sreče na vrvici šteje 60 let, opravlja pa to visoko funkcijoKosil med nevihto, obtičal zaradi sodre: posnetek robota nasmejal SlovenijoDvoboj Stevanovića in Sajovica, DZ v smeh: »Ne nam afne guncat«Župnik razkril, kaj mu je zaupala v pisarni: do solz nasmejal SlovenijoFranko Bajc finalist za šov MrBeasta: V igri je 5 milijonov dolarjevSlovenec zapel kot Freddie Mercury: Poglejte ta nastop, ki je sezul HrvatePosnetek na ljubljanski obvoznici: Za las zgrešil vozilo, drvel po odstavnem pasuBrez milosti nad Stevanovića na RTV SLO: »Zemlja se trese od smeha«Alenka na Kmetiji v solzah: ganljiv prizor, ki je raznežil SlovenijoBMW "na polno" po odstavnem pasu: Posneli neumnost na naši avtocestiGregor po koncu Kmetije: Razkril taktizerja in kaj ga je zares zlomiloŽan na Kmetiji sijal od sreče: Urška poslala sliko ultrazvoka, nato pa preobrat