Tako se ljubi domovina: Na ulicah Celja prepevali slovenske pesmi!

Slovenijo te dni obkrožajo čudoviti video posnetki pevskih nastopov iz Celja, ko je na dogodku Zborovski BUM nastopilo preko 5000 mladih pevcev.

Dogodek se je odvijal v Dvorani Zlatorog in tudi po mestu, mladi ljubitelji glasbe pa so zapeli številne poznane slovenske uspešnice.

Največje pevsko praznovanje se je začelo leta 2012 v Mariboru, ko je na Trgu Leona Štuklja prvič zapelo 1435 otrok iz 36 osnovnih šol po celotni Štajerski. Leto dni kasneje je mariborski stadion Ljudski vrt napolnilo kar 4744 pevcev iz 154 slovenskih šol.


V Celu dogaja, Facebook
Zborovski BUM za mlade pevce je preteklo soboto potekal v Dvorani Zlatorog v Celju, tam je nastopilo 160 slovenskih osnovnih šol in 5 tujih držav. Dogodek je združil več kot 5000 mladih pevcev, poleg dvoranskih nastopov so ljubitelji glasbe zapeli tudi na ulicah Celja.

Več kot 5000 mladih zapelo v Dvorani Zlatorog:



Gre za največje pevsko praznovanje v Sloveniji, nastopajoči pa se ob nastopih povežejo v pesmi, slovenski besedi in radostih skupinskega petja. Čudovite pevske nastope je spremljal Mladinski pihalni orkester Glasbene šole Celje pod taktirko Gašperja Salobirja. Prisluhnite pevskim nastopom na ulicah Celja, ko so se mladim pridružili tudi ostali občani. Brez dvoma prizor, ob katerem vam bo zaigralo srce.



0
JeklenaPest
Pred 1 mesecem
Tadej H. bi bil ponosen...
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Šok na Planet TV: Člana produkcije odstranili, osvajal naj bi štiri neveste24-letni Jaka še vedno pogrešan: Kaj se je dogajalo pred izginotjem?Nemirna kri se vrača: Igralci iz serije objavili posnetek in razkrili novicoRenata Saje se vrača na televizijo: Razkrila, kje jo bomo spremljali tokratUrška Klakočar si je privoščila Janšo, dvorana v smeh ob pikri izjaviTanja z drznim sporočilom za Gašperja: Bo prišlo do nove drame?Jeza gledalcev po včerajšnji oddaji Na žaru: »Traparija, kdo to gleda?!«Takšna stanovanja so na voljo za Novoletni loto: Srečke prodajajo za 10.000 €Tanja iz Poroka na prvi pogled ni več samska: »Ta fant je drugačen«Župnik, ki je nasmejal Slovenijo: Na žaru si je privoščil MagnificaBožična reklama, ki je te dni ganila Slovenijo: Pravijo, da lepše še ni biloJosip pred kamero izgubil živce: »Naj gre vse skupaj v pi*do materino«Lara Tošić doživela incident v ZDA: Izgubila živce zaradi slovenske zastaveJaka pogrešan že 14 dni, ganljiv zapis mame: »Samo upamo, da se vrneš v objem«POP TV razkril, kdaj se konča Ljubezen po domače: Kdo bo ostal skupaj?Ganljiv nastop v čast Lojzetu Slaku, zapela tudi Silvo Pliberšek in Andrej BergantSlovenski župnik nasmejal na odru: Povedal, kateri praznik ima najrajeSaša Lendero ganila z božično pesmijo, on jo je prepeval kot 6-letni dečekMonika dve leti po šovu žarela pred kamero: Petru in Nini odčitala lekcijo21-letnik izpuščen iz pripora, prvič pred kamero: »Slabo je noter, težko je«Tilen Artač se je pohecal iz Pahorja: Parodija, ko je prepeval v pižamiMladi iz Prekmurja priredili božično uspešnico: Zapeli so ob harmoniki12-letna Aneja jokala od sreče: Dejan Vunjak poskrbel za ganljiv prizorRoškar in Firbci priredili božično uspešnico: Last Christmas ni bilo snegaHrvaško navdušil 12-letni deček: Ponosna bi bila še Whitney Houston