Tragedija na Rabu: Deklica padla s tobogana, pomagala zdravnica iz Slovenije

Na hrvaškem otoku Rab se je včeraj popoldne zgodila tragedija, pri kateri je življenje izgubila komaj dve leti stara deklica, ki je padla z vodnega tobogana v kraju Lopar.

Po zadnjih podatkih naj bi se oče skupaj z deklico spustil po toboganu, ko mu je v enem trenutku zdrsnila iz naročja in z velike višine padla na betonska tla.

"Ko mi je natakar prinesel pijačo, smo najprej mislili, da se je otrok utopil. Ob njem je bila zdravnica iz Slovenije, ki je deklico uspela prebuditi. Slišal sem, kako se je zdravnica pogovarjala z reševalci - povedala je, da deklica diha šibko in da je oživljanje trajalo približno tri minute. Premikala je roke in noge," je za hrvaške medije povedal Zvonko Salopek, ki je bil med tragičnim trenutkom prisoten v vodnem parku Aquagan Lopar na Rabu.

2-letna deklica izgubila življenje, ko je na Rabu padla z vodnega tobogana
RTL Danas
Med prvimi naj bi otroku na pomoč priskočili dve češki turistki, nato je pomagala slovenska zdravnica, ki je bila v bližini. Ta naj bi deklico oživljala tri minute, ob njej pa je bil tudi šokiran oče, ki je po besedah očividcev ponavljal: "Nič me ne sprašujte... Hči mi umira!" Reševalne službe so jo hudo poškodovano s helikopterjem prepeljale v bolnišnico v Reki, kjer je deklica žal izgubila bitko za življenje.

"Nisem bil tukaj, ko se je zgodilo, in kaj naj vam povem? To je tragedija za nas, za družino, za vse. Policija je zdaj v parku in preiskuje vse, kar se je zgodilo. Zdaj vsak pripoveduje svojo zgodbo o vsem. Kaj takega se v tem parku, ki ga upravljam že več kot 30 let, še ni zgodilo," je za Jutranji list povedal Josip Ivanić, lastnik vodnega parka Aquagan Lopar. Tragedija je po njegovih besedah prizadela tako zaposlene, kot celotno lokalno skupnost.
Ekipa zdravstvenih strokovnjakov je potrdila številne hude telesne poškodbe, vključno s hudimi poškodbami možganov in notranjih organov. Hrvaški mediji poročajo, da so zdravniki storili vse v svoji moči, vendar so bile poškodbe leto dni in devet mesecev stare deklice prehude. Danes v zgodnjih jutranjih urah je preminula v Klinični bolnišnici Reka.

Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Privoščili so si moža, ki Prevcu ni dovolil skočiti: Pesem nasmejala SlovenceKmetija se še ni začela, gledalci pa v zrak: Kriv posnetek 18-letnega MarkaPosnetek, ki razkriva letošnjo Kmetijo: Nosečnost, rojstvo in dramaIzjava po škandalu, ki odmeva: »Prostovoljec potisnil smuči Prevca«Cene Prevc v bran bratu Domnu: »Bom zagrabil ene smuče in jih zabrisal dol«Artač udaril po dvigu minimalne plače: Tako si je privoščil Luko Mesca19-letna Nuša očarala v šovu Sanjski moški: Posnetek ima že milijon ogledovSlavko Roškar padel na ledu, počil si je hrbtenico: Pretresljiva izpoved žene DaniceMirna Reynolds iskreno o očetu otroka: »Bil je Nemec, drugega pa ne vem«Firbci ganili s pesmijo, ki velja za eno najlepših: »Še bolj čustveno od originala«Nemci se bodo naučili še Zdravljico: Tako so peli Slovenci ob zmagi PrevcaPrizor, ki jemlje sapo: Blizu slovenske meje voznik posnel čredo okoli 50 jelenovDekliški pevski zbor zapel Metallico v cerkvi – posnetek, ki navdušuje svetRobert Roškar pokazal, kje je padel Slavko: »Ata ima zlomljeno hrbtenico«Počilo v šovu Sanjski moški: 19-letna Slovenka v središču dramePosnetek iz Kmetije po 15 letih znova odmeva – gledalci si želijo Arturja ŠternaŽoga izginila pred očmi vratarja: Komedija z EP 2026 obkrožila spletKatastrofa na Siciliji: Mesto prizadel 4 km dolg plaz, izselili več kot 1000 ljudiSlavko Roškar se je oglasil iz bolnišnice: »Lahko bi se končalo tragično«Domen Prevc izgubil smuči, drama na SP 2026: Sloveniji vzeli boj za naslov6-letna deklica Vita zaigrala na harmoniko: Njen talent ganil SlovenijoSlovenka na letošnji Evroviziji: pesem, s katero bo zastopala LuksemburgNika Prevc v snežnem metežu poletela do rekorda: Nova zmaga v SapporuDomen Prevc svetovni prvak v poletih: Ni le zmagal – konkurenco je deklasiralZoran Grm po izvršbah pred kamero: »Vzeli so nam vse, upam da bodo vrnili«