Košarkarji Dallasa so sinoči gostovali v Clevelandu, kjer je znova blestel naš košarkar Luka Dončić. Ta je v samo prvem polčasu tekmecem nasul neverjetnih 28 točk, tekmo pa končal s 35 točkami, 11 skoki in 6 podajami.

Dallas je dosegel pomembno zmago s končnim rezultatom 111:98, veliko zaslug za to pa nosi prav naš mladi košarkar.

Luka Dončić je obenem pisal zgodovino, saj je postal šele šesti košarkar po letu 2000, ki je presegel mejo 1.000 doseženih točk pred dopolnjenim 20. letom starosti.

V Quicken Loans Areni je prevsem v prvem polčasu blestel neustavljivi Dončić, ki je že v prvi četrtini Clevelandu nasul 18 točk, od tega je zadel kar štiri trojke. V drugi četrtini je svojemu izkupičku dodal še 10 točk.

Na omenjeni tekmi pa so bili obiskovalci priča tudi pravi slovenski veselici, saj v Clevelandu živi največ Slovencev širom ZDA. Po zmagi ni manjkalo niti rajanja s harmoniko, ki jo je bilo moč slišati v dvorani Quicken Loans Arena. Tekme se je udeležila tudi družina Tromba, ki je v stik z Luko Dončićem prišla s pomočjo družbenih omrežji.

Mladenič Joey Tromba, ki je zbolel za rakom, si je nadvse želel srečanja s slovenskim košarkarskim zvezdnikom, Luka Dončić pa je svojo obljubo držal, V dar je dobil tudi presenečenje - fant je Luki predal vrečko, ta je pogledal vanjo in z nasmehom na obrazu dejal: "Oooo, potica!"

Luka Dončić je na tekmi proti Clevelandu obenem izenačil rekord kariere s 35 deseženimi točkami, obenem pa se vpisal v zgodovino kot šesti košarkar, ki je pred dopolnjenim 20. letom starosti dosegel 1.000 točk. Poglejte si še vse vrhunce našega košarkarja na včerajšnjem srečanju.

Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
VIDEO: Slovenijo bosta na Evroviziji 2019 zastopala Zala Kralj in Gašper ŠantlVIDEO: Slovenka pokazala svoj recept, kako pripraviti najboljše pustne krofeVIDEO: Ste videli, kako je Rosvita Pesek opravila z nasprotnikom Magne?VIDEO: To je prizor, ki so mu te dni sredi zime bili priča v Bosni78-letna ženska pokazala, kako se naličiti! Njena nova podoba te bo prevzela...VIDEO: Slovenski tovornjakar navdušil z iznajdljivostjo, tako je speljal ovinekVIDEO: Lea Sirk zakuhala škandal na Emi, zdaj pa znova udarila: »Ko jih j***!«VIDEO: Župnik iz Bohinja obkroža Slovenijo! To si misli o valentinovem...92-letni moški poklical policiste, ob vstopu v njegovo hišo jim je zastala sapaVIDEO: Prizori s poroke, ob katerih je zajokala nevesta! Slovenec jo je ganil do solz...VIDEO: Slovenci grdo nad zmagovalca Eme! Znova ste pokazali svoj obraz...Medicinske sestre umirajoči materi izpolnile zadnjo željo, solza ni manjkaloNa slovenskem radiu jo je zaprosil v etru! Ona mu je razkrila, da ima drugega...VIDEO: Stavil je proti Luki Dončiću! Poglejte si, kako ga je utišal naš košarkar...SMEH: Pred hišo je trosil sol, nato je kamera posnela njegovo napakoVIDEO: Slovenec komentiral skok Timija Zajca, njegove besede ti dajo mislitiUmrl je Šaban Šaulić: Srbski pevec življenje izgubil v tragični prometni nesreči!Moški v vodi opazil utopljenega kužka. Poglej si, kako mu je rešil življenje!SMEH: Tanja in Kori pokazala, kako bi izgledal najbolj iskren zmenekVIDEO: Tako je osmešil Poljaka, ki je kolono vozil prehiteval po nasprotnem pasuDron je poletel čez vetrno elektrarno, prizor je mnoge pustil brez besedGluhe deklice zapele pesem Eda Sheerana, njihov nastop je sodnike ganil do solzZa vedno se je poslovila pevka skupine Agropop, legendarna ŠerbiVIDEO: To je posebno darilo, ki je Deželaka za rojstni dan spravilo v jok!VIDEO: Tako jo je slovenski poslanec napel predsedniku evropskega parlamenta