Košarkarji Dallasa so sinoči gostovali v Clevelandu, kjer je znova blestel naš košarkar Luka Dončić. Ta je v samo prvem polčasu tekmecem nasul neverjetnih 28 točk, tekmo pa končal s 35 točkami, 11 skoki in 6 podajami.

Dallas je dosegel pomembno zmago s končnim rezultatom 111:98, veliko zaslug za to pa nosi prav naš mladi košarkar.

Luka Dončić je obenem pisal zgodovino, saj je postal šele šesti košarkar po letu 2000, ki je presegel mejo 1.000 doseženih točk pred dopolnjenim 20. letom starosti.

V Quicken Loans Areni je prevsem v prvem polčasu blestel neustavljivi Dončić, ki je že v prvi četrtini Clevelandu nasul 18 točk, od tega je zadel kar štiri trojke. V drugi četrtini je svojemu izkupičku dodal še 10 točk.

Na omenjeni tekmi pa so bili obiskovalci priča tudi pravi slovenski veselici, saj v Clevelandu živi največ Slovencev širom ZDA. Po zmagi ni manjkalo niti rajanja s harmoniko, ki jo je bilo moč slišati v dvorani Quicken Loans Arena. Tekme se je udeležila tudi družina Tromba, ki je v stik z Luko Dončićem prišla s pomočjo družbenih omrežji.

Mladenič Joey Tromba, ki je zbolel za rakom, si je nadvse želel srečanja s slovenskim košarkarskim zvezdnikom, Luka Dončić pa je svojo obljubo držal, V dar je dobil tudi presenečenje - fant je Luki predal vrečko, ta je pogledal vanjo in z nasmehom na obrazu dejal: "Oooo, potica!"

Luka Dončić je na tekmi proti Clevelandu obenem izenačil rekord kariere s 35 deseženimi točkami, obenem pa se vpisal v zgodovino kot šesti košarkar, ki je pred dopolnjenim 20. letom starosti dosegel 1.000 točk. Poglejte si še vse vrhunce našega košarkarja na včerajšnjem srečanju.

Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
VIDEO: Župnik iz Bohinja je zaspal na mašo, njegovo sporočilo obkroža SlovenijoVIDEO: Kmetu je prekipelo! Tako je dal lekcijo protestnikom, ki so zasedli njegovo posestSMEH: Tilen Artač nasmejal s priredbo Avsenikov, privoščil si je uporabnike spletaVIDEO: Denis Avdić pokazal pevski talent, tako sta z Leo Sirk zapela pesem ShallowPrišel je k veterinarju, da bi prevzel kužka! Odziv psa te nasmeje do solz...VIDEO: Čudovit vrt iz Budanj, ki Slovencem jemlje sapo! Izgleda kot iz pravljice...VIDEO: Ste že videli, kaj Dončić počne NBA novincu? Posnetek se širi kot požar...VIDEO: Marjan Šarec "nahecal" hrvaške novinarje, odgovarjal jim je v slovenščiniVIDEO: Turista obtičala sredi Slovenije, nad pomočjo domačinov sta bila navdušenaVIDEO: Čustveno slovo voditeljice RTV! Tako je za konec zapela pred kamerami...VIDEO: Malček med festivalom ukradel vso pozornost! Njegov ples te bo očaral...Potepuška mucka z mijavkanjem prevzela svet, njeno oglašanje je prav posebnoVIDEO: Na najboljši način je prelisičil vratarja! Njegovi potezi se klanjajo...VIDEO: Župnik iz Bohinja spet obkroža Slovenijo, to je povedal o veliki nočiVIDEO: Škodo na katedrali Notre-Dame posneli iz zraka, posnetek šokiral mnogeŽenska je doma imela srnjaka! Zbežal je, po dveh letih sta se znova srečala...Žirantka na talentu doživela šok, zastal ji je dih! Pred sabo je videla duha...VIDEO: Nevesta med poroko do solz ganila ženina! Poglejte, kaj mu je podarila...SMEH: Nekdo je pohitril posnetek pristanka na Luni, prizori so nasmejali mnogeVIDEO: Bratec je prvič videl novorojeno sestrico, od sreče je zajokalVIDEO: Jan Oblak zablestel z noro dvojno obrambo, klanjajo se mu še vratarjiVIDEO: Letalo z največjim razponom kril na svetu opravilo svoj prvi poletDekleta so stopile na parket, ko so ugasnile luči! Nastop v temi je prevzel svet...VIDEO: Jean-Claude Juncker med slovesnostjo skoraj zažgal prvo damo RuandeVIDEO: Slovenka navdušila s postopkom, kako pobarvati velikonočna jajca s svilo