VIDEO: Slovenki postali svetovni podprvakinji, komentatorja s solzami v očeh

Slovenski smučarski tek je pisal nov zgodovinski uspeh za našo državo. Katja Višnar in Anamarija Lampič sta v ekipnem tekaškem šprintu v klasičnem slogu na svetovnem prvenstvu v Seefeldu poskrbeli za izjemen dosežek, saj sta osvojili srebrno medaljo in tako postali svetovni podprvakinji!

Na prvem mestu je končala Švedska, ki sta jo zastopali Stina Nilsson in Maja Dahlqvist, v silovitem finišu pa je bila Lampičeva močnejša od Norvežanke Maiken Caspersen Fala in Rusinje Julije Belorukove.

Višnarjeva je v predzadnji etapi Lampičevi tek predala kot četrta, za vodilno Rusinjo pa je Slovenija takrat zaostajala le za dobro sekundo. Sledilo je dramatičnih zadnjih 1.200 metrov, ki jih je Lampičeva odtekla zelo zrelo. Najprej je prehitela Rusinjo Julijo Belorukovo, 150 metrov pred ciljem pa se je v slovitem šprintu prebila na drugo mesto.


Foto: Reuters

Ob zaključku teka navdušenja nista mogla skriti niti slovenska komentatorja na RTV Slovenija 1, ki sta srebrno odličje pospremila s solzami v očeh in cmoku v grlu. Čudovitemu prizoru pa smo bili priča tudi po že končani tekmi, ko je ob solzah sreče Višnarjeva stekla v objem Lampičevi.

To je šele tretja medalja za Slovenijo v smučarskem teku na svetovnih prvenstvih.

Poglejte si, kako je izgledal zaključek današnje tekme, na kateri sta Slovenki Anamarija Lampič in Katja Višnar osvojili naslov svetovnih podprvakinj!

Video: RTV Slovenija 1
Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Nuša Šebjanič razkrila, koliko so ji plačali: Toliko je zaslužila v 58 dneh šovaNesreča, ki pretresa Srbijo: 130 km/h v nasprotno smer, mladi na poti v SlovenijoZoran Stevanović pokazal zobe: Okrcal svoje poslance, mirno zavrnil GrgurevičevoPOP TV razkril: Toliko denarja za prenovo v resnici dobijo mojstri Delovne akcijeUrška iz Kmetije ujeta na veselici: Poglejte, kaj je počela ob ModrijanihGanljivo slovo furmanov od komaj 30-letnega Tadeja: "Harmonike so utihnile"Tilen Artač sezul politike: Parodija o novi vladi, ki je nasmejala SlovenijoŽan na Kmetiji sijal od sreče: Urška poslala sliko ultrazvoka, nato pa preobratGolob po hodniku lovil užaljeno Tino Gaber: Parodija, ki se ji smeji SlovenijaHuda poškodba Jana na Kmetiji, še voditeljica Natalija v šoku: "Treba bo šivat"Stevanović utišal poslanko Svobode: "Prosim vas za malo damske kulture"Poglejte ga danes: Matic iz Sreče na vrvici šteje 60 let, opravlja pa to visoko funkcijoŽan na Kmetiji brez spoštovanja, Slovenija zgrožena: "Izločite ga iz Kmetije!"Slovenec zapel kot Freddie Mercury: Poglejte ta nastop, ki je sezul HrvateJunak iz filma Sreča na vrvici, ki smo ga oboževali: Izgubil življenje, star komaj 30 letSlovenci v kinu mislili, da gledajo film: Perpetuum Jazzile šokiral sredi LjubljaneGrozljiv posnetek po izbruhu vulkana: Bežali za življenje, z neba padale skaleFranko Bajc finalist za šov MrBeasta: V igri je 5 milijonov dolarjevRazkrili mamo dvojčkov s Kmetije: Žan ob posnetku prekinil molkReberšek nad poslance Levice: "Odprite s.p. in imejte kapitala, kolikor želite!"Aleksandra iz Kmetije pokazala sina in hčerko: Oba sta prava lepotca!Gledalci besni zaradi Dejana: Razkril, kaj načrtno počne na KmetijiFranc rešil Žana, zdaj pa ujet v lastno past: Bo moral zapustiti Kmetijo?Slovenska kamera ujela 4 medvede: Poglejte, kaj so počeli ob 6.30 zjutrajIgor brez zavor nad Franca: Izjava, ki je nasmejala gledalce Kmetije