Vrača se legendarni Yugo: Nov model bo električen, cena pod 20.000 evrov!

Na ceste se vrača legendarni Yugo, ki bo imel električni pogon in trikrat močnejši motor, kot njegov predhodnik.

Cena bo po besedah lastnika pod 20.000 evri, avtomobil pa bo polno opremljen s tehnologijo, kot jo poznamo v novodobnih avtomobilih.

Yugo je desetletja nazaj veljal za simbol jugoslovanskega avtomobilizma, skoraj vsak izmed nas ga je nekoč imel ali vsaj kdaj vozil. Zdaj se vrača kot sodoben hatchback, za projektom pa stoji Aleksandar Bjelić, podjetnik nemško-srbskega rodu. Slednji je odkupil pravice do blagovne znamke, skupaj z oblikovalcem Darkom Marčeto pa oblikoval avtomobil prihodnosti z dušo preteklosti.


HSR Motors, YouTube
Svetu so predstavili prve fotografije novega modela, vendar Bjelić ob tem pravi, da ne gre za končni dizajn. Na obliki avtomobila bodo delali vse dokler ne bo izšel prototip. Pod pokrovom bo štirivaljni motor z notranjim izgorevanjem, ki bo proizvedel 136 konjskih moči. V načrtu imajo izdelavo hibridne in električne različice.

Novi Yugo bo imel funkcijo odklepanja brez ključa, električni pomik stekel in ogledal, klimatsko napravo in navigacijo. Cena bo po napovedih krepko manj od 20.000 evrov, saj bi v nasprotnem primeru projekt izgubil svojo temeljno idejo.

Prototip bomo v Sloveniji videli že ob koncu letošnjega leta, najkasneje leta 2027 pa bo Yugo predstavljen na svetovni razstavi v Beogradu, kjer bodo zdajšnji lastniki iskali primernega partnerja za serijsko proizvodnjo.
Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Huda nesreča na primorki, pristal helikopter: Med reševanjem prizor, ki zgroziPrizor ob včerajšnji nesreči, ki je zgrozil državo: Iz vozila posnela, kaj so počeliPOP TV razkril: Toliko denarja za prenovo v resnici dobijo mojstri Delovne akcijeGanljivo slovo furmanov od komaj 30-letnega Tadeja: "Harmonike so utihnile"Voznik BMW-ja pri Postojni: "Pokažem, kako primitiven sem"Delovna akcija na pomoč družini s štirimi otroki: Njen oče bi še bil med njimiPrizor na kresovanju pri Mariboru: Kot bi nekaj belega s krili zapustilo ogenjSlovenci v kinu mislili, da gledajo film: Perpetuum Jazzile šokiral sredi LjubljaneStevanović utišal poslanko Svobode: "Prosim vas za malo damske kulture"Žan na Kmetiji brez spoštovanja, Slovenija zgrožena: "Izločite ga iz Kmetije!"Kolaps na primorki: Tovornjak podrl 3 km ograje, popolna zapora že od 5. ureRazkritje po 61 letih: Rosvita Pesek prvič javno o tem, da njeno ime ni le RosvitaRazkrili mamo dvojčkov s Kmetije: Žan ob posnetku prekinil molkReberšek nad poslance Levice: "Odprite s.p. in imejte kapitala, kolikor želite!"Poglejte, kako je Mojca iz filma Kekec videti danes: Stara je 87 letBorut Pahor nasmejal Slovenijo, lekcija 20-letnici: "Ej, zakaj kadiš?"Ste videli, kaj je na skuterju storil sredi Kopra? Naravnost pred policisteJan proti dvojčku zalučal klop, gledalci brez milosti: "POP TV, vrzite ju ven takoj!"Igor brez zavor nad Franca: Izjava, ki je nasmejala gledalce KmetijeAleksandra iz Kmetije pokazala sina in hčerko: Oba sta prava lepotca!Gledalci besni zaradi Dejana: Razkril, kaj načrtno počne na KmetijiSlovenska kamera ujela 4 medvede: Poglejte, kaj so počeli ob 6.30 zjutrajFranc rešil Žana, zdaj pa ujet v lastno past: Bo moral zapustiti Kmetijo?Drama na Pagu: Sezul je čevlje in stopil v vodo, da bi rešil morskega psaSlavko Roškar po zlomu hrbtenice znova pri mačkah: Ganljiv prvi obisk