DARS po včerajšnji tragediji objavil zapis, ki da misliti: Prebrati bi ga morali vsi
Včerajšnja tragična prometna nesreča med Uncem in Ravbarkomando, v kateri so življenje izgubili 4-letna deklica in 11-letni deček ter njuna 74-letna babica, je močno pretresla tudi DARS.
Na javnost so se obrnili z zapisom, ki vse voznike opominja na odgovornost, ki bi jo morali imeti v prometu – predvsem ob takšnih hudih nesrečah.
Xhavit Haliti, Facebook
"Med prvimi na kraju prometne nesreče so bili naši sodelavci DARS, ki so kraj nesreče ustrezno zavarovali in omogočili varno delo interventnih služb," so izpostavili v svojem zapisu in dodali, da so njihove ekipe sodelovale pri reševanju prometnega zastoja.
Opomin voznikom: »Ne ovirajte tistih, ki rešujejo življenja«
Tako kot Zavod Reševalni pas, je tudi DARS izpostavil nevarno ravnanje posameznikov – vsi vozniki niso pravilno vzpostavili reševalnega pasu, nekateri pa so zapuščali vozila in hodili po avtocesti.
Vožnja reševalnega vozila NMP Logatec na kraj nesreče.
Prav zato ponovno pozivajo, da v primeru zastojev ustvarimo reševalni pas, ostanemo v vozilih in upoštevamo navodila pristojnih služb. "Ne ovirajte tistih, ki rešujejo življenja in z nepremišljenim ravnanjem ne ustvarjajte nevarnosti za novo nesrečo," so še zapisali.
"Razumemo, da je daljše čakanje naporno in da želite čim prej nadaljevati svojo pot. A nekdo pred vami se v tistem trenutku morda bori, da se njegova ne bi končala."
– Vozimo pametno z DARS, Facebook
Delo vzdrževalcev izpostavil tudi Zavod Reševalni pas
Ob objavi se je odzval tudi Zavod Reševalni pas, ki je izpostavil, da so vzdrževalci DARS-a tisti, ki so na kraju pogosto prvi in zagotovo tisti, ki kraj dogodka zapustijo tudi zadnji.
Med včerajšnjo tragično nesrečo so skupaj s Slovensko policijo skladno s protokolom organizirali varno evakuacijo ujetih vozil v roku 2 ur, izjema so bila zgolj tovorna vozila.
"Ko začnejo izvajati ta načrt, pristopijo po določenem vrstnem redu do vozil in jim ukažejo obračanje vozila in potem vodeno preko uvoza na državne ceste," so izpostavili pri Zavodu Reševalni pas.
Posredovanje helikopterja med prometno nesrečo.
Avtobus pospremili z vzvratno vožnjo
Zadnje vozilo, ki je bilo na takšen način evakuirano iz včerajšnjega zastoja, je bil avtobus, ki na avtocesti ni mogel obrniti – iz zastoja so ga zato pospremili z vzvratno vožnjo.
Zavod Reševalni pas opozarja, da je samovoljno obračanje vozil in zapuščanje avtoceste nevarno, zato v primeru zastoja vedno počakajmo na ukaze pristojnih in tako tudi sami sodelujemo pri varni evakuaciji.






















