Poročeni župan Ernest ujet z žensko: Gre za Anjo, zaposleno na občini
Hrvaški politik in liško-senjski župan Ernest Petry se je znašel v središču odmevnega škandala.
V javnost so prišli posnetki, na katerih se v lokalu v Gospiću strastno objema in poljublja z mlajšo temnolasko – ženska pa je vse prej kot neznana.
Net.hr, Facebook
Posnetki so hitro zaokrožili po hrvaških medijih in sprožili vprašanja o njegovem zasebnem življenju, pa tudi o primernosti njegovega ravnanja glede na funkcijo, ki jo opravlja.
Petry odstopil s čela stranke HDZ
Pritisk po objavi posnetkov je bil hiter. Vodstvo stranke HDZ je njegovo vedenje označilo za neprimerno, Petry pa je 21. avgusta nepreklicno odstopil z mesta predsednika. Za zdaj še ostaja župan, čeprav se je v javnosti že pojavilo vprašanje, ali bo moral zapustiti tudi to funkcijo.
Petry je pred tem za hrvaške medije dejal, da je njegovo zasebno življenje njegova stvar in da ima Hrvaška pomembnejše težave od njegovega poljubljanja. Za N1 je povedal tudi, da je na voljo stranki in da bo sprejel njeno odločitev.
Ženska z njim ni neznanka
Hrvaški mediji so medtem razkrili, da naj bi bila ženska s posnetkov Ana Obućina, višja referentka, zaposlena v javni ustanovi za zaščito in ohranjanje narave Liško-senjske županije. Politik je sicer poročen in oče dveh otrok.
Njuno razmerje je bilo sicer v središču pozornosti že aprila. Takrat je v restavraciji na Pagu prišlo do incidenta, v katerem je ženska med prepirom v Petryja metala pepelnike in druge predmete. Posredovala je policija, oba sta bila močno pod vplivom alkohola.
Posnetki objavljeni pred pomembno sejo
Posnetki pretekle romance so nastali večer pred izredno sejo hrvaškega parlamenta, namenjeno okoljski katastrofi in problematiki nevarnih odpadkov na območju Like.
Zato kritike niso bile povezane zgolj z njegovim zasebnim življenjem. Del javnosti in strankarskega vodstva je motilo predvsem, da je bil Petry v času resne regionalne problematike posnet med zabavanjem v lokalu.
























