Slovenskemu poslancu prekipelo: Tako je obsodil dvig plač vlade!

Ob izbruhu koronavirusa v Sloveniji vladajo izredne razmere, številni obrtniki, podjetniki in samozaposleni pa so praktično čez noč ostali brez prihodkov.

Sinoči so jim sol na rane dali člani nove vlade, ko so si v najbolj neprimernem času zvišali plače!

Premier Janez Janša je za vse ministre, državne sekretarje in ljudi v kabinetih določil najvišji možni razred, v gospodarstvu pa so zgroženi, da so se za takšno neodgovorno in neprimerno potezo odločili v času izbruha epidemije.

Janez Janša je ob tem prek Twitterja sporočil, da nihče ni zvišal plač, temveč je za čas krize vse ministre DS in njihove najožje ekipe uvrstil v možne plačne razrede. Enako priporoča vsem predstojnikom povsod, kjer so zaradi epidemije preobremenjeni. Kdor bo 2X obremenjen, bo za ta čas dodatno plačan, je še zapisal.


Sinoči je v Državnem zboru spregovoril tudi slovenski poslanec Robert Pavšič, ki je potezo nove vlade označil za nedopustno.

"A se hecamo iz ljudi? Ni fair in ni prav! In potem na vse skupaj mečete slabo luč, na vso politiko, ki je že tako degradirana. Za take poteze je primeren čas in je neprimeren čas. In je skrajno neprimeren čas, ki ste ga izbrali za dvig plač," je med drugim dejal v svojem nagovoru.

Izpostavil je še, da ta denar (400 evrov) pomeni prispevke za enega samostojnega podjetnika za ves mesec, ki jih mora krvavo zaslužiti nato pa dodal: "Mene je sram!"
0
Tablice Naročila
Pred 10 meseci
hvala ti človek! Si človek med morskimi psi
1
Ljubo Porenta
Pred 10 meseci
Berem, da so se v Singaporju politiki odpovedali plačam v korist medicincev. Kako pa politiki dvojno delajo, pa ne vem..
0
Franci Zabret
Pred 10 meseci
nastudiran gor ali dol, je pa odigral vlogo poslanca to govori vsaki drugi
-1
Bogdan Osolin
Pred 10 meseci
Ta njegov govor je pa zelo "naštudiran". Kakšna igra s čustvenimi, sicer kratkimi, premori. Če bi ga bilo zares sram, bi lahko dodal, da se odpove vsaj polovici svoje poslanske plače. Le kako, da teh besed še ni dodal?
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Šok na Planet TV: Člana produkcije odstranili, osvajal naj bi štiri neveste24-letni Jaka še vedno pogrešan: Kaj se je dogajalo pred izginotjem?Nemirna kri se vrača: Igralci iz serije objavili posnetek in razkrili novicoRenata Saje se vrača na televizijo: Razkrila, kje jo bomo spremljali tokratTakšna stanovanja so na voljo za Novoletni loto: Srečke prodajajo za 10.000 €Urška Klakočar si je privoščila Janšo, dvorana v smeh ob pikri izjaviTanja z drznim sporočilom za Gašperja: Bo prišlo do nove drame?Jeza gledalcev po včerajšnji oddaji Na žaru: »Traparija, kdo to gleda?!«Josip pred kamero izgubil živce: »Naj gre vse skupaj v pi*do materino«Monika dve leti po šovu žarela pred kamero: Petru in Nini odčitala lekcijoTanja iz Poroka na prvi pogled ni več samska: »Ta fant je drugačen«Jaka pogrešan že 14 dni, ganljiv zapis mame: »Samo upamo, da se vrneš v objem«Lara Tošić doživela incident v ZDA: Izgubila živce zaradi slovenske zastaveJanković v hudem besednem spopadu, Janša udaril z ostrim odzivomPOP TV razkril, kdaj se konča Ljubezen po domače: Kdo bo ostal skupaj?Ganljiv nastop v čast Lojzetu Slaku, zapela tudi Silvo Pliberšek in Andrej BergantSlovenski župnik nasmejal na odru: Povedal, kateri praznik ima najrajeSaša Lendero ganila z božično pesmijo, on jo je prepeval kot 6-letni deček21-letnik izpuščen iz pripora, prvič pred kamero: »Slabo je noter, težko je«Mladi iz Prekmurja priredili božično uspešnico: Zapeli so ob harmonikiSlovenski pevec rešil življenje 27-letnici: Imela je še dva meseca življenja12-letna Aneja jokala od sreče: Dejan Vunjak poskrbel za ganljiv prizorHrvaško navdušil 12-letni deček: Ponosna bi bila še Whitney HoustonRoškar in Firbci priredili božično uspešnico: Last Christmas ni bilo snegaKonec šova Ljubezen po domače: Patricija in Dejan še vedno zaljubljena