Pavel Rupar ostro nad upokojence: »Vaše težave me ne zanimajo več«

Po slabem volilnem rezultatu je Pavel Rupar šokiral z ostrim odzivom in napovedal konec politične poti.

Njegova stranka Glas upokojencev bo po le 0,35 odstotka glasov preneha delovati, Rupar pa je volivcem očital nehvaležnost in sporočil, da se umika iz političnega prostora.

Pavel Rupar iz stranke Glas upokojencev po volitvah napovedal slovo od politikePavel Rupar, Facebook

Po burnem razpletu volitev je Rupar javno priznal razočaranje nad podporo, ki jo je stranka prejela, in napovedal popoln umik iz političnega dogajanja.

Šok po volitvah: Rupar brez zadržkov nad volivce

Po preštetih glasovih je postalo jasno, da stranka ni dosegla niti enega odstotka podpore, kar pomeni tudi izgubo financiranja iz državnega proračuna. To je sprožilo oster odziv njenega predsednika.

Pavel Rupar je v zapisu poudaril, da so v stranki vložili ogromno truda – od protestov do številnih pobud za izboljšanje položaja upokojencev. Kljub temu po njegovem mnenju volivci tega niso prepoznali.

»Vaše težave me ne zanimajo več«

Njegove besede so močno odmevale. V zapisu je med drugim izpostavil, da se poslavlja kot predsednik in da ga problemi volivcev ne zanimajo več. Dodal je, da se ne namerava več ukvarjati z vprašanji pokojnin, socialnih stisk ali drugih težav, s katerimi se je doslej ukvarjal.

Konec stranke Glas upokojencev

Po njegovih besedah so v stranki sprejeli odločitev, da prenehajo z delovanjem. Brez parlamentarnega uspeha in brez javnega financiranja nadaljnje delovanje očitno ni več mogoče.

Glas upokojencev bo tako zaključila svojo pot, ki je temeljila predvsem na opozarjanju na položaj starejših in organizaciji protestnih shodov.

Razočaranje, ki je preraslo v umik

Rupar se je na družbenih omrežjih oglasil tudi včeraj, kjer je zapisal, da je po prvem šoku spoznal, da več ne more storiti ničesar več, kot je že. Ob tem je poudaril, da se mora vsak volivec sam vprašati o svoji odločitvi.

"Po prvem šoku sem spoznal, da več, kot sem in smo s sodelavci dali vam nismo mogli narediti! Drugo je, če tega niste sprejeli," je izpostavil v zapisu.

Besede, ki odmevajo tudi na spletu

Njegov zapis je hitro zaokrožil po družbenih omrežjih in sprožil številne odzive. Nekateri mu pritrjujejo, drugi opozarjajo na ostro retoriko, ki je marsikoga presenetila.

Prav zaradi teh močnih izjav je posnetek njegovega nagovora pritegnil veliko pozornosti javnosti.

Pavel Rupar naznanil slovo od politike:

Ruparjev odhod zaznamoval konec političnega poglavja

Odločitev Ruparja pomeni konec enega bolj izpostavljenih gibanj za pravice upokojencev v zadnjih letih. Njegove besede so sprožile razpravo o odnosu med politiko in volivci, predvsem pa pustile odprto vprašanje, kdo bo v prihodnje zastopal interese starejših v Sloveniji.

Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Urška Gros iz Kmetije danes razkrila veselo novico: Spet bo postala mamica!Vožnja reševalca, ki pretresa Slovenijo: "Si videl tistega, ki se je nagnil?"Urška Gros ganila še hčerki: Tako sta se odzvali, ko jima je povedala za dojenčkaStevanović se je odzval na obtožbe Urške Klakočar: "Imela razmerje z mojim znancem"Pater Karel Gržan udaril po politiki: "To je otročarija, ki ni v genu slovenstva"David Amaro kot Halid Bešlić: Bosanski žirant na robu solz med poklonom SlovencaItalija pod ledom: Ceste plužili sredi maja, toča presegla 5 centimetrovGroza na letališču: Letalo med vzletom zadelo pešca, posrkal ga je motorDrama na reliju v Ajdovščini: Avstrijec zbil fotografa, poletel po zrakuSte videli, kaj je na skuterju storil sredi Kopra? Naravnost pred policisteJan proti dvojčku zalučal klop, gledalci brez milosti: "POP TV, vrzite ju ven takoj!"Tim Novak se vrača na Kmetijo: POP TV razkril zmagovalca, ki prihaja z njim!Žan na Kmetiji nad Aleksandro, nato skoraj poškodba: Je to storil nalašč?Igor Mikič se vrača: Po šovu Kmetija predstavil novo pesem!Huda ura v Reki: "Dežuje tako močno, da celo pokrovi jaškov lebdijo v zraku"Podlo dejanje v Ljubljani: Sredi dneva okradel kmetijo – ga prepoznate?Dejan izločen iz Kmetije, zdaj ne molči več: "On je največji taktizer!"Silvo Pliberšek in Rok Švab ganila Slovenijo: Zapela pesem o domovini, ki zmraziKam je izginilo 700 milijonov? Reberšek brez milosti nad BratuškovoŠe huje kot pri nas: Hrvaški gasilci zaman tekli po avtocesti, da bi rešili življenjeTilen Artač kot Svetlana Makarovič: Pesem, ki je sezula Zorana StevanovićaŽe jutri nevihte, ARSO prižgal rumeni alarm: V torek ponekod napovedan snegARSO prižgal oranžni alarm: Poglejte animacijo, kje bodo jutri udarile nevihtePosnetek iz Maribora, ki straši prebivalce: Tako se tolčejo strupeni modrasiZoran Stevanović po izbruhu na križarki: "Brez panike glede tega hantavirusa"