Toča v Mariboru ni zmotila kosa: Vodno kopel si je privoščil kar med nevihto

Tudi danes smo ob prehodu neviht širom države beležili manjšo točo, v Pomurju pa celo zametke tornada, ko se je razvil lijakasti oblak.

Močnejša nevihtna celica z drobno točo je dosegla tudi Maribor, tam pa je popoldan nastal posnetek kosa, ki se za nevihto preprosto ni zmenil.

Kos si je sredi nevihte z drobno točo v Mariboru privoščil prhoGrega Ketiš, Facebook

Grega Ketiš iz Maribora je med nevihto, ko je padala tudi drobna toča, ob intenzivnem dogajanju opazil nenavadno početje ptice. Medtem ko smo ljudje trepetali, če bodo naši pridelki kljubovali ledenim zrnom, se je kos odločil za tuširanje.

Vodna kopel ključna za preživetje ptic

Ptice si privoščijo vodno kopel, ki pa ni plod zabave, ampak ključen del njihovega preživetja. Voda namreč pomaga odstraniti umazanijo in odvečno maščobo pa tudi drobne parazite, kot so pršice, uši in bolhe.

Ptice si mokro perje tudi lažje prilagodijo za boljšo aerodinamiko, ob vročih poletnih dneh pa kopanje ptici pomaga pri ohlajanju telesa.

Mariborskega kosa nevihta s točo ne moti

Četudi se kopanje ptice med nevihto s točo zdi nenavadno, nosi precej logično razlago. Kos se v takšnih razmerah počuti varno, saj se plenilci, kot so mačke, največkrat skrijejo pred dežjem.

Dežne kaplje pri pticah sprožijo naravni nagon po čiščenju in kopanju, tudi ko vmes pada toča – po nevihti so luže čiste in sveže, pogoji za čiščenje pa idealni.

Pri nekaterih pticah pa prav nenadna sprememba zračnega tlaka sproži nemir, ki ga rešujejo z nenavadnim vedenjem, kot je kopanje.

Burno tudi drugod po Sloveniji

Današnje vremensko dogajanje je znova prineslo burne razmere po državi – ponekod je klestila manjša toča, iz Pomurja pa prihaja posnetek, ko se je skoraj razvil tornado.

Na srečo do tornada ni prišlo, saj se lijakasti oblak pri Apačah ni dotaknil tal. Za daljši vrtinec ni bilo dovolj energije v ozačju in vetra pri tleh.

Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Neumnost voznikov, to so počeli ob nesreči pri Vrhniki: Kolona dolga že 24 kilometrovZgroženi še smetarji: Pokazali, kaj so našli v zabojniku na DolenjskemHrvaška na nogah: Javnost pretresel posnetek, tako je prišlo do požaraČudež v Rimskih termah: Voda se je obarvala vijoličnoPotniki vstali na trajektu Jadrolinije: Priča prizoru, ki ga ne bodo pozabiliMed požarom ogrozil kanaderje na Hrvaškem: Kar je počel – do 20.000 evrov kazniMed gašenjem požara trčila helikopterja: Posnetek nesreče pretresel spletSinoči po vsej Sloveniji opazili svetlobno sled na nebu: Razlaga, kaj se je zgodiloPosnetek iz BiH, ki buri duhove: Voznica ponoči posnela srhljiv prizorNa vodnem skuterju zapeljal pred Air Tractorja: Posnetek zgrozil javnostKolesar gasilcem v Bohinju kazal sredinca: Vozil po sredini, oviral pot do požaraKmetija 2027: Zmagovalec razkril, da pravkar poteka snemanje nove sezoneTuristi zažgali apartma v Poreču: Lastnik posnel prizor, ki zgroziUrška iz Kmetije zastavila cilj: Do poroda želi zaslužiti 12.000 evrovNočna tatova posnela kamera: Na njivi pokradla večjo količino paradižnikaPogačarjeva Urška pokazala pevski talent, zapela kot Céline DionTadej Pogačar in njegova Urška v mladih letih: Razkrito, kako sta se srečalaPosnetek iz Lepene, pretep med turisti: Takšna gneča, da so zapele pestiHuda suša in vročina: Štorklje v Sloveniji tako izčrpane, da nimajo moči za letenjeNa kamero posneli, kaj sta počeli na Ptuju: Ženski iz zabojnika jemali oblačilaTako je pel David Amaro, ko je štel 12 let: Pesem ima skoraj 2 milijona ogledovPonoči zagorelo sredi Kopra: Zaokrožil posnetek, v zrak visoki plameniLuka Dončić stopil pred kamero: Tega do danes o njem niste vedeliDanes ponekod možna toča: Animacija, kako nas bodo zajele padavineMartin Golob nasmejal s posnetkom: Poštar zaman trkal, snemalec pa v smeh