Trojna zmaga slovenskih skakalcev v Planici: Tako so leteli v kvalifikacijah!

Slovenski smučarski skakalci so danes na kvalifikacijah v Planici povsem deklasirali konkurenco in poskrbeli za trojno slovensko vodstvo.

Prvo mesto je dosegel Anže Lanišek, drugi je bil Timi Zajc, tretji pa Domen Prevc. Na tekmo sta se uvrstila še Lovro Kos in Rok Masle.

Danes so bile na letalnici bratov Gorišek v Planici poleg dveh treningov na sporedu še kvalifikacije za jutrišnjo posamično tekmo v svetovnem pokalu. Na tekmo se je uvrstilo pet Slovencev, najdaljši polet je uspel drugouvrščenemu Timiju Zajcu (241,5 metra), ki je zaradi slabšega doskoka zaostal za Anžetom Laniškom.

"Všeč mi je bilo, da je Anže z vsakim skokom ohranjal visoko raven. Užival je. Z dobrimi občutki je začel in verjamem, da je lahko ta konec tedna zelo močan. Timi je s tem skokom morda prebil psihološko pregrado, ki jo je imel. Mislim, da se bo tudi on veselil tega konca tedna. Veseli me, da Domen kljub manjši napaki na mizi z dobrimi občutki v zraku pride tako visoko. Lovro tudi dobro, morda je bil kvalifikacijski najslabši. V igri je med deset. Vesel sem za Roka, ker nadaljuje v tem ritmu. Zanj je sezona dolga in ohranja raven. Škoda za Žaka Mogela in Tilna Bartola. Malce je zmanjkalo za jutrišnjo tekmo. Čuti se odsotnost Petra Prevca, Žige Jelarja in tudi Ceneta Prevca, če gledamo širino," je po tekmi dejal glavni trener naših fantov Robert Hrgota.

Po jutrišnji tekmi bo v soboto na sporedu še ekipna tekma ob 10. uri, v nedeljo pa bo sledila še zadnja tekma 44. sezone, na kateri se bo pomerilo najboljših 30 v svetovnem pokalu. Tudi nedeljska tekma se začne ob 10. uri zjutraj.

Poleti naših najboljših treh smučarskih skakalcev:



Trenutni članek je brez komentarja.
Te je dovolj v hlačah, da postaneš prvi komentator? 😆
Najboljši posnetki tedna
Brezplačno se naroči na Klip novice tedna in prejmi top posnetke na email naslov.
Gledalci besni zaradi kviza Na lovu, lovec Janko razkril, kaj se je zgodiloTakšna stanovanja so na voljo za Novoletni loto: Srečke prodajajo za 10.000 €Urška Klakočar si je privoščila Janšo, dvorana v smeh ob pikri izjaviMonika dve leti po šovu žarela pred kamero: Petru in Nini odčitala lekcijoTanja z drznim sporočilom za Gašperja: Bo prišlo do nove drame?Josip pred kamero izgubil živce: »Naj gre vse skupaj v pi*do materino«Tanja iz Poroka na prvi pogled ni več samska: »Ta fant je drugačen«Janković v hudem besednem spopadu, Janša udaril z ostrim odzivomJaka pogrešan že 14 dni, ganljiv zapis mame: »Samo upamo, da se vrneš v objem«Golob na zabavi v družbi Jankovića: Janša s posnetkom zanetil požarSta Matjaž in Mili po šovu še skupaj? Posnetek razkriva – ljubezni je konecTim Kores pokazal sanjski dom na Pohorju, v njem živi z ženo in otrokomGanljiva izpoved mame Anje Ramšak: Po poroki hčerke izvedela, da ima rakaŠok za Natašo po Ljubezen po domače: Mirko naj bi imel še eno ženskoFirbci ganili 10-letno deklico Niko, na koncu v solzah plesala s pevcemPikra izjava, ki je Urško Klakočar pustila odprtih ust: Vrnil ji je milo za drago!Organizator objavil posnetek, shod harmonik bo v Ljubljani kljub prepovediTilen Artač nasmejal s parodijo o božičnici, pesem zapel kot Luka MesecGledalci jezni zaradi lovca v kvizu Na lovu, POP TV danes razkril resnicoPatricija in Dejan iz Ljubezen po domače ganila, rodila se jima je deklica21-letnik izpuščen iz pripora, prvič pred kamero: »Slabo je noter, težko je«Slovenski pevec rešil življenje 27-letnici: Imela je še dva meseca življenjaMladi iz Prekmurja priredili božično uspešnico: Zapeli so ob harmonikiPlesala sta ob pesmi Tanje Žagar, ganljiv nastop je obkrožil SlovenijoHrvaško navdušil 12-letni deček: Ponosna bi bila še Whitney Houston